Śnieg

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Totalne załamanie pogody w Polsce. Śnieg, burze z gradem i ogromny spadek temperatur. Zrobi się paskudnie

Totalne załamanie pogody w Polsce. Śnieg, burze z gradem i ogromny spadek temperatur. Zrobi się paskudnie

2022-04-13 12:33

Totalne załamanie pogody w Polsce wynika z najnowszych prognoz dla naszego kraju. Wydaje się, że początek tygodnia przed Wielkanocą wygląda optymistycznie, ale są to miłe złego początki. Śnieg i ogromny spadek temperatur jest zaledwie kwestią czasu. Prognoza pogody IMGW i doniesienia pasjonatów od warunków atmosferycznych nie zostawia żadnych złudzeń. Sprawdźcie, gdzie i kiedy będzie najgorzej na se.pl.

Prognoza pogody dla Polski znów negatywnie zaskakuje. Wydawało się, że początek tygodnia powinien nas nastroić optymistycznie. Rzeczywiście - do czwartku (14.04.2022) wiosna będzie wyjątkowo aktywna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że nocami pojawią się minusowe temperatury, ale w ciągu dnia będziemy zachęcani do dłuższych spacerów. - Czwartek też dosyć pogodny, tylko nad morzem więcej chmur i słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 14°C na wschodzie i w dolinach karpackich do 20°C na zachodzie Polski, nad morzem od 12°C do 14°C - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW. Totalne załamanie pogody przyjdzie do nas od piątku.

Czytaj też: Kiedy zimna Zośka 2022 i zimni ogrodnicy 2022? Przymrozki mogą zniszczyć rośliny. Sprawdź koniecznie, jaka będzie wtedy pogoda!

Załamanie pogody w Polsce. Burze z gradem, śnieg i ochłodzenie

Prognoza IMGW nie zostawia złudzeń. Załamanie pogody przyjedzie jeszcze przed Wielkanocą. Jeżeli myśleliście, że zima dała sobie spokój, to musimy was rozczarować. W drugiej połowie kwietnia mamy zagwarantowane zimowe akcenty, które przyniosą ze sobą spore utrudnienia.

- Od piątku do niedzieli będzie robiło się coraz chłodniej. Zacznie napływać powietrze z północnych regionów kontynentu. Miejscami wystąpi przelotny deszcz, od soboty także deszcz ze śniegiem, w górach śnieg. W piątek temperatura maksymalna wyniesie od 9°C do 15°C, w sobotę i niedzielę od 4°C na północy kraju do 10°C na południu i zachodzie. Pod koniec tygodnia nasili się prędkość północnego wiatru. Porywy mogą dochodzić do 60 km/h - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Autorzy serwisu twojapogoda.pl podają, że w nocy z czwartku na piątek zachmurzy się, zacznie padać, momentami deszcz będzie intensywny. - Nie można wykluczyć, że pojawią się też burze z gradem, a na północy i północnym wschodzie może spaść krupa śnieżna, zabielając przejściowo krajobrazy - czytamy na tej stronie.

W sobotę na południu kraju temperatury mogą spaść nawet do 4-5 stopni. Tuż przed świętami spadnie sporo deszczu ze śniegiem i przez to stan dróg ulegnie znacznemu pogorszeniu. Zalecamy szczególną ostrożność. Prognozy na Wielkanoc będziemy na bieżąco przekazywać w serwisie pogoda.se.pl.

Sonda
Czy nie możesz doczekać się śniegu na święta?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany