Porywisty wiatr nad morzem, wyż znad Łotwy i jeszcze to! IMGW zapowiada środę [Prognoza pogody 13.04.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Porywisty wiatr nad morzem, wyż znad Łotwy i jeszcze to! IMGW zapowiada środę [Prognoza pogody 13.04.2022]

Porywisty wiatr nad morzem, wyż znad Łotwy i jeszcze to! Taka będzie środa [Prognoza pogody 13.04.2022]

2022-04-13 7:09

Prognoza pogody na środę (13 kwietnia) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) napawa delikatnym optymizmem. Polska pozostanie pod wpływem wyżu znad Łotwy. Z południowego wschodu napływać do nas będzie cieplejsze powietrze, polarne morskie. Sprawdź, gdzie 13.04.2022 będzie najcieplej. Oto najnowsza pogoda na dziś.

Prognoza pogody na środę (13.04.2022) wygląda o wiele lepiej niż jeszcze kilka dni temu. IMGW prognozuje, że Europa środkowa i południowa znajdować się będą pod wpływem wyżu z centrum nad Łotwą. Na zachodzie i wschodzie kontynentu zaznaczą swoją obecność niże z ośrodkami nad Atlantykiem oraz Kaukazem wraz z układami frontów atmosferycznych. Co to oznacza dla Polski? - Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać. W środę będzie pogodnie, tylko na północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane - czytamy w prognozie IMGW. Na szczęście Instytut ma też dobre wieści, jeśli chodzi o towarzyszące nam w środę temperatury

Czytaj też: Kiedy zimna Zośka 2022 i zimni ogrodnicy 2022? Przymrozki mogą zniszczyć rośliny. Sprawdź koniecznie, jaka będzie wtedy pogoda!

Prognoza pogody 13.04.2022. Temperatura i wichury

Jeżeli chcieliście wiosny z prawdziwego zdarzenia, to w środę pod względem temperatur wygląda to optymistycznie. Na szczęście IMGW nie ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami meteo. Oto szczegóły na kolejne godziny.

- Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Podhalu i 11, 13 stopni na zachodzie, około 14, 15 stopni w centrum i na północy do 19, 21 stopni na zachodzie. Nieco chłodniej w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz kotlinach karpackich, około 9°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-wschodni i południowy - podaje IMGW, cytowany przez PAP.

Pogoda na dziś 13.04.2022. Noc ze środy na czwartek

IMGW podaje, że w nocy na wschodzie, południowym wschodzie oraz w centrum będzie bezchmurnie lub zachmurzenie określane jako małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, a w drugiej części nocy na północnym zachodzie również duże. Nad ranem na krańcach północno-zachodnich słaby deszcz. Temperatura minimalna od -2 stopni na Podhalu i wschodzie, od 3 do 5 stopni w centrum, do 8 - 9 stopni na zachodzie kraju. Chłodniej w kotlinach karpackich, około -4 stopnie. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają