Ogromna zmiana w pogodzie, ale deszcz ze śniegiem i wichury zostaną [Prognoza pogody 12.04.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Ogromna zmiana w pogodzie, ale deszcz ze śniegiem i wichury zostaną [Prognoza pogody 12.04.2022]

Pogoda: zmiana ale deszcz ze śniegiem i wichury zostaną [Prognoza pogody 12.04.2022]

2022-04-11 14:39

Prognoza pogody na wtorek (12.04.2022) przygotowana przez meteorologów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje konkretne ocieplenie, ale niestety równolegle ostrzega nas przed deszczem ze śniegiem i innymi niepożądanymi zjawiskami meteo. Sprawdzamy, gdzie 12.04.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na jutro.

Prognoza pogody na wtorek (12.04.2022) wygląda nieco lepiej od tej z początku tygodnia. Ucieszą się wszyscy ci, którzy oczekiwali konkretnego ocieplenia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) informuje, że we wtorek Polska będzie w zasięgu rozległego wyżu rozciągającego się od Skandynawii po Bałkany i wschodnią część Morza Śródziemnego. Utrzyma się nad nami chłodne powietrze polarne morskie. - Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i lokalnie śniegu - czytamy w prognozie synoptycznej Instytutu na 12 kwietnia.

Czytaj też: Niezwykłe zjawisko pogodowe! Błyskawice jak... drzewa?! Ten film zachwyca i przeraża

Prognoza pogody 12.04.2022. Temperatura i wichury

Choć nocami problemem będą przymrozki, to mamy dobre wieści w kontekście temperatur, które będą z nami 12 kwietnia - przynajmniej w ciągu dnia. Będzie zdecydowanie lepiej niż jeszcze w poniedziałek, czy w miniony weekend. Najlepiej wygląda sytuacja w województwie lubuskim i w okolicach. Wiatr będzie się dawał we znaki głównie w górach.

- Temperatura maksymalna od 9 stopni na wschodzie do 12 stopni w centrum i 15 stopni na zachodzie. W dolinach karpackich od 6 do 9 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie północno-zachodni, na zachodzie południowo-wschodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 65 km/h - czytamy w prognozie IMGW.

Pogoda na jutro 12.04.2022. Noc z wtorku na środę

IMGW wyjaśnia sczegóły związane z nocą z wtorku na środę (12-13 kwietnia). Ma być bezchmurnie, ewentualnie pojawi się zachmurzenie małe, miejscami na północnym zachodzie umiarkowane. Temperatura minimalna od -4°C na wschodzie do około 0°C w centrum i 2°C, 3°C na zachodzie oraz nad morzem, w rejonach podgórskich Karpat od -8°C do -4°C. - Wiatr na wschodzie słaby, zmienny, poza tym słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 60 km/h - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany