Śnieżyca

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Gigantyczne załamanie pogody w Polsce. Śnieg, wichury i jeszcze to. Wiemy, kiedy będzie najgorzej

Gigantyczne załamanie pogody w Polsce. Śnieg, wichury i jeszcze to. Wiemy, kiedy będzie najgorzej

2022-03-23 10:01

Załamanie pogody w Polsce jest niestety kwestią dni. Prognozy nie kłamią. Zima nie powiedziała ostatniego słowa i zaatakuje Polskę śniegiem, wichurami i bardzo nieprzyjemnymi warunkami. Meteorolodzy już wiedzą, kiedy nastąpi kontratak zimy w Polsce. Sprawdźcie najnowszą prognozę pogody i zobaczcie, gdzie będzie najgorzej.

Załamanie pogody w Polsce jest kwestią czasu - potwierdzają to prognoza długoterminowa IMGW i doniesienia autorów serwisu twojapogoda.pl. Zima powróci pod najgorszą możliwą postacią. Kiedy? Spójrzmy na najbliższe godziny. Końcówka tygodnia przyniesie ochłodzenie, ale nieznaczne. - Noce będą cieplejsze, temperatura nie powinna już spadać poniżej 0°C, będzie od 0°C do 5°C. Temperatura maksymalna codziennie będzie osiągać wartości dwucyfrowe (od 10°C, 11°C na północnym wschodzie do 17°C, 18°C na zachodzie), tylko nad morzem może być nieco chłodniej (7-10°C). Przeważać będzie słaby wiatr z kierunków północnych - czytamy w prognozie IMGW na okres 24.03.2022 - 27.03.2022. Gdzie zatem leży problem? Zdecydowanie w samej końcówce marca. Dalszy ciąg materiału pod naszym autorskim quizem.

QUIZ. Znasz te przysłowia o wiośnie. My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
I wiosna by tak nie smakowała, gdyby...

Gigantyczne załamanie pogody w Polsce. Prognoza zwiastuje powrót zimy

Redaktorzy serwisu twojapogoda.pl potwierdzają doniesienia ekspertów. Przyszły tydzień nie będzie przyjemny. Wręcz przeciwnie - spodziewamy się opadów śniegu, wichur i fatalnych warunków na drogach. Oblodzenie i ślizgawica są kwestią czasu. - Od samego początku przyszłego tygodnia załamanie pogody pogłębi się. Wtedy znad Skandynawii ku Rosji wędrować będzie głęboki niż, który spowoduje gwałtowny spadek dotychczas bardzo wysokiego ciśnienia, co oznacza porywisty wiatr - czytamy na wyżej wspominanej stronie. Kiedy będzie najgorzej?

- W nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28.03) i w poniedziałek (28.03) w północnej połowie naszego kraju podmuchy przekroczą 80 km/h, zwłaszcza na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. Nad samym morzem powieje do nawet 100 km/h. Znów będą połamane drzewa, uszkodzone dachy i sieć energetyczna - podają redaktorzy twojapogoda.pl.

Deszcz ze śniegiem, śnieg i niskie temperatury? Tak, to też przyjdzie do Polski. W połowie tygodnia będzie najgorzej. 30 marca, w najcieplejszym momencie dnia temperatura nie przekroczy 5 stopni. Na szczęście ten stan rzeczy nie utrzyma się długo. Początek kwietnia będzie o wiele cieplejszy. O szczegółach będziemy was informować na bieżąco na pogoda.se.pl.

Sonda
Czy lubisz śnieg i niskie temperatury w czasie zimy?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda