Lato w marcu?! Prognoza pogody nie kłamie. To nie są dobre wieści

i

Autor: pixabay.com Lato w marcu?! Prognoza pogody nie kłamie. To nie są dobre wieści

Lato w marcu?! Prognoza pogody nie kłamie. To nie są dobre wieści

2022-03-22 11:17

Takiego ciepłego marca bardzo długo nie było! A ma być jeszcze cieplej, ponieważ w najbliższych dnia słupki rtęci pokażą nawet 20 stopni Celsjusza. Wszyscy synoptycy zgodnie podkreślają, że pogoda w tym miesiącu jest nadzwyczaj stabilna. Cechuje się ona przede wszystkim wielodniowymi okresami wyżowej i suchej pogody. Niestety taka aura ma także swoje minusy - pogłębia się deficyt wody i wysokie zagrożenie pożarowe. Jaka będzie pogoda w ciągu najbliższych dni? Mamy najnowsze prognozy pogody!

Lato w marcu?! Prognoza pogody nie kłamie. To nie są dobre wieści

Kolejne dni marca zapowiadają się wyjątkowo ciepło! W tym tygodniu nad Polską nad dominować będzie wyż, co oznacza, że w całym kraju będzie dużo słońca. Oprócz tego, że będzie słonecznie i bez opadów, tydzień zapowiada się z coraz wyższą temperaturą, jedynie poranki mogą być chłodne, zwłaszcza w pierwszej części tygodnia.

Zobacz: Fala ciepła uderza w Polskę! Termometry oszaleją. Jest jeden problem

Pogoda na najbliższe dni w Polsce

Wtorek, 22 marca 2022 r.

Wtorek przyniesie szybki wzrost temperatury - w najcieplejszym momencie dnia będzie od 10, 12 st. C na północy do 17 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie chwilami porywisty. Bardziej wietrznie będzie w górach: w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, na szczytach Tatr do 70 km/h.

Czytaj więcej: Poważne zagrożenie pożarowe i jeszcze to! IMGW nie ma wątpliwości [Prognoza pogody 22.03.2022]

Środa, 23 marca 2022 r.

Zgadaniem synoptyków, to będzie zdecydowanie najcieplejszy dzień marca. Tego dnia termometry pokażą od 13 st. C, 14 st. C na północnym wschodzie do nawet 19 st. C na południowym zachodzie, chłodniej nad morzem: od 8 st. C do 10 st. C. Nadal będzie słonecznie, a wiatr na ogół będzie słaby, zmienny.

Nie przegap: Prognozy pogody na wiosnę 2022. Takich temperatur nikt się nie spodziewał! Synoptycy w szoku [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA 2022]

Jaka będzie pogoda w kolejnych dniach?

Pogoda od czwartku (24 marca) do niedzieli (27 mara) znacząco się nie zmieni. Wciąż ma być słonecznie, ale okresami pojawią się niegroźne chmury. - Nie prognozujemy wstąpienia opadów. Noce będą cieplejsze, temperatura nie powinna już spadać poniżej 0 st. C, będzie od 0 st. C do 5 st. C. Temperatura maksymalna codziennie będzie osiągać wartości dwucyfrowe (od 10 st. C, 11 st. C na północnym wschodzie do 17 st. C, 18 st. C na zachodzie), tylko nad morzem może być nieco chłodniej (7-10 st. C). Przeważać będzie słaby wiatr z kierunków północnych - informuje IMGW.

Wysokie temperatury i brak opadów pogłębiają suszę

Niestety prognozy pod kątem opadów wciąż wyglądają fatalnie, ponieważ w wielu województwach nie spadła ani kropla deszczu od początku tego miesiąca. Jak wyjaśnia portal meteoreportert.pl, do końca piątku niestety jesteśmy praktycznie bez szans na jakikolwiek znaczące opad. Bardzo lokalne i śladowe ilości mogą się pojawić w piątek na północy, ale pokazują to tylko wybiórczo niektóre prognozy.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Ekstremalne temperatury i susza w całym kraju
Nasi Partnerzy polecają