Polska pod wpływem rozległego wyżu. Ciepło, ale z wichurami do 60 km/h [Prognoza pogody 22.03.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Polska pod wpływem rozległego wyżu. Ciepło, ale z wichurami do 60 km/h [Prognoza pogody 22.03.2022]

Poważne zagrożenie pożarowe i jeszcze to! IMGW nie ma wątpliwości [Prognoza pogody 22.03.2022]

2022-03-22 8:15

Prognoza pogody na wtorek (22 marca) przekazana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wygląda całkiem przyzwoicie. Jak poinformowali specjaliści od pogody, przeważająca część Europy pozostanie pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Litwą, tylko nad krańcami zachodnimi i północno-wschodnimi kontynentu zaznaczą się pojedyncze ośrodki niżowe oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych. Polska pozostanie pod wpływem wspomnianego wyżu. Gdzie 22.03.2022 będzie najcieplej? Pogoda na dziś poniżej.

Prognoza pogody na wtorek (22.03.2022) dla Polski jest optymistyczna dla większości regionów. Za sprawą wspominanego wyżej wyżu, nadal napływać będzie do nas ze wschodu powietrze polarne kontynentalne. IMGW dodaje, że ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1025 hPa i będzie spadać. W najbliższych godzinach nie powinniśmy się obawiać opadów i to sprawia, że wielu z nas uda się na popołudniowy spacer. Niestety zdaniem meteorologów, taki stan rzeczy wzmaga poważne zagrożenie pożarowe. - We wtorek bezchmurnie lub zachmurzenie małe - czytamy w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj też: Fala ciepła uderza w Polskę! Termometry oszaleją. Jest jeden problem

Prognoza pogody 22.03.2022. Temperatura i wichury

Na przeważającym obszarze naszego kraju dominować będą bardzo przyjemne temperatury. To będzie dobry balans między zimowym chłodem, a kojarzonymi ze środkiem lata upałami. Na terenach górskich możliwe solidne podmuchy wiatru i tam też należy mieć się na baczności.

- Temperatura maksymalna od 11 stopni w rejonach podgórskich Karpat, około 15 stopni na przeważającym obszarze, do 17 stopni Celsjusza na zachodzie. Chłodniej w rejonie Zatoki Gdańskiej około 8 stopni. Wiatr słaby, gdzieniegdzie umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, na ogół z kierunków wschodnich i południowych. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h - podaje IMGW.

Pogoda na dziś. Noc z wtorku na środę 22-23 marca

W nocy bezchmurnie. Gdzieniegdzie krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna na wschodzie, miejscami w rejonach podgórskich oraz na Pomorzu od -4 do 0 stopni, na zachodzie kraju od 1 do 3 stopni. W rejonach podgórskich Karpat lokalnie spadek temperatury do -8 stopniu. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W górach wiatr silniejszy i w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Dwa pożary tego samego dnia. Mieszkańcy Pragi stracili swoje mieszkania
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany