Prognozy pogody na wiosnę 2022. Synopty nie mają wątpliwości! Zobacz, czy wiosna będzie ciepła [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA 2022]

i

Autor: pixabay.com Prognozy pogody na wiosnę 2022. Synopty nie mają wątpliwości! Zobacz, czy wiosna będzie ciepła [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA 2022]

Prognozy pogody na wiosnę 2022. Takich temperatur nikt się nie spodziewał! Synoptycy w szoku [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA 2022]

2022-03-21 8:13

Jaką będzie pogoda wiosna 2022? Czy to koniec zimy i czy będzie już ciepło? Ostatnie dni marca przyniosły sporo słońca i w większości kraju temperatury grubo powyżej zera. Czy to oznacza, że na dobre żegnamy się z zimą? Zdaniem synoptyków, zdecydowanie tak! Według najnowszych prognoz pogody, ujemne wartości oraz śnieg nie powinny już nas niepokoić. Jaką pogodę przyniesie wiosna 2022? Sprawdzamy, czy marzec i kwiecień będzie słoneczny.

Jaka będzie wiosna 2022 w Polsce? Będzie ciepło?

Wszyscy zastanawiają się, kiedy przyjdzie wiosna, ponieważ każdy chciałby schować do szaf grube kurtki i szaliki. Synoptycy nie mają wątpliwości - ta zima była inna od tych, które znaliśmy. Zdecydowanie rzadziej pojawiał się śnieg, a za to we znaki dawały się nam bardzo silne wichury, które nawiedzały całą Polskę. Chyba każdy zadaje sobie już pytanie, kiedy w końcu przyjdzie wiosna i będziemy mogli cieszyć się piękną pogodą? Sprawdźcie prognozy na wiosnę 2022.

Zobacz: Pogoda na Wielkanoc 2022. Będzie ciepło na święta? Prognoza pogody nie pozostawia złudzeń: takiej Wielkanocy 2022 nikt się nie spodziewał!

Kiedy przyjdzie wiosna 2022. Pogoda na marzec

Według synoptyków, wiosna 2022 zapowiada się bardzo dobrze! Wyraźne ocieplenie czuć już od kilkunastu dni. A to za sprawą słońca, które towarzyszy nam praktycznie od pierwszego dnia marca! Wiosnę 2022 widać już także w przyrodzie - przebiśniegi i krokusy są najlepszym zwiastunem nadchodzącego ocieplenia!

Szybkie nadejście wiosny nie wszystkich ucieszyło. Z kolejnym problemami zaczynają się borykać rolnicy. Jak wyjaśniają eksperci, to będzie kolejny rok rozpoczynający się suszą, która może skutecznie opóźniać i ograniczać wegetację u jej zarania. - W wielu regionach kraju nie spadła ani jedna kropla deszczu, ale pomimo dużej ilości dni słonecznych i wyżowej pogody notujemy spadki temperatury poniżej 0° w nocy oraz niewysokie wartości max. w ciągu dnia - podało IMGW.

Przeczytaj: Kiedy jest pierwszy dzień wiosny 2022? Kiedy wiosna astronomiczna, a kiedy kalendarzowa? To wiedza z podstawówki!

Pogoda na kwiecień 2022. Najnowsze prognozy pogody na wiosnę 2022

Kwiecień też zapowiada się bardzo ciepło, wręcz... gorąco! Według ustaleń portalu Twoja Pogoda, nie można wykluczyć, że pod koniec kwietnia 2022 odnotujemy pierwsze zbliżenie się temperatury do 30 stopni Celsjusza. Utrzyma się też niedostatek opadów i przewaga słonecznej aury.

Nie przegap! Kiedy zacznie się wiosna 2022? Jasnowidz Jackowski zobaczył ją w swojej przepowiedni. Szokująca wizja pogody na wiosnę

Dalsze miesiące nie przyniosą większych zmian, wciąż średnie temperatury będą oscylować powyżej normy wieloletniej, co znaczy tyle, że będzie cieplej i dużo cieplej niż zwykle w tych miesiącach. Sumy opadów będą bardziej zróżnicowane, więc susza ulegnie złagodzeniu.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Kalendarzowa wiosna 2022. Kiedy wypada?

Abstrahując od tego, jak będzie się kształtować pogoda, warto zaznaczyć, kiedy wypada wiosna w kalendarzu. Pierwszy dzień wiosny przypada na 21 marca to też tak zwany "Dzień Wagarowicza". Z kolei astronomiczna wiosna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej.

Do Bydgoszczy powoli wprowadza się wiosna