Kiedy będzie wiosna? Prognoza długoterminowa

i

Autor: pixabay.com Kiedy będzie wiosna? Prognoza długoterminowa

Jaka będzie wiosna w Polsce? Będzie ciepło? Prognoza pogody na wiosnę 2022 ucieszy wielu! [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA MARZEC 2022]

2022-03-20 21:17

Kiedy przyjdzie wiosna w Polsce? To pytanie zadaje sobie każdy, patrząc na chłodną jeszcze scenerię za oknem. Jeszcze niedawno śnieg leżał na drogach i chodnikach, a później przez Polskę przechodziły wichury. Nic dziwnego, że wszyscy z utęsknieniem wyczekujemy wiosny 2022 i dużego ocieplenia. Kiedy będzie wiosna? Jaka będzie pogoda wiosną? Sprawdź długoterminowe prognozy synoptyków.

Kiedy przyjdzie wiosna? To pytanie zadaje sobie każdy! Jeszcze niedawno za oknem był mróz i śnieg, nic dziwnego, że wielu z nas marzy o ciepłej aurze, dłuższym dniu i słońcu. Tym bardziej, że mamy pełne prawo do niedosytu. Jak informuje serwis Twoja Pogoda, ubiegłoroczna wiosna była najzimniejszą od 24 lat. Prawdziwie ciepłe dni nadeszły dopiero w czerwcu. Nic dziwnego, że w kwietniu czy w maju kaloryfery w mieszkaniach nadal grzały. Kiedy przyjdzie wiosna w 2022 roku? Na szczęście nic nie wskazuje na to, że będziemy musieli czekać zbyt długo! Sprawdźcie prognozę długoterminową.

Kiedy przyjdzie wiosna? Czy będzie ciepło?

Jak co roku na astronomiczną wiosnę będzie trzeba poczekać do drugiej połowy marca, ale już na początku miesiąca możemy poczuć jej rześki powiew! Najnowsze prognozy są bardzo optymistyczne! Ocieplenie będzie widać już w pierwszych dniach marca. Dzięki temu szybko zapomnimy o mroźnej zimie, śniegu i wichurach, które jeszcze nie tak dawno przechodziły przez Polskę. Wiosnę będzie widać w szczególności w przyrodzie. Pierwsze przebiśniegi, krokusy i przebiśniegi z pewnością wyłonią się bardzo szybko.

Przeczytaj także: Kiedy jest pierwszy dzień wiosny 2022? Kiedy wiosna astronomiczna, a kiedy kalendarzowa? To wiedza z podstawówki!

Jaka będzie wiosna w Polsce? Kolejne miesiące przyniosą prawdziwe ciepło!

Marzec w prognozach prezentuje się bardzo optymistycznie. Już w styczniu synoptycy na łamach serwisu Twoja Pogoda przewidywali, że "przyroda zacznie się odradzać z zimowego odrętwienia nawet o 2-3 tygodnie wcześniej niż zwykle". Trzeci miesiąc roku ma być suchy i ciepły. Z kolei w kwietniu możliwe są pierwsze prawdziwe upały - temperatura może sięgać nawet 30 stopni Celsjusza. Opadów będzie mało, a słonecznych dni - bardzo dużo. I choć każdy z nas czeka, aż aura zacznie się poprawiać, to są i tacy, którym spore ocieplenie jest nie na rękę. Mowa o rolnikach, dla których susze oznaczają gorsze plony. A to skutkuje mniejszymi zbiorami, a co za tym idzie - wyższymi cenami w sklepach. Przewidywania synoptyków sprawdziły się. Jak informuje IMGW, marzec 2022 jest bardzo słoneczny, suchy i chłodny. - W wielu regionach kraju nie spadła ani jedna kropla deszczu, ale pomimo dużej ilości dni słonecznych i wyżowej pogody notujemy spadki temperatury poniżej 0° w nocy oraz niewysokie wartości max. w ciągu dnia - podało IMGW.

Zobacz koniecznie: Wiosna 2022. Pogoda w kwietniu nas TOTALNIE zaskoczy?! Jasnowidz Jackowski miał wielką wizję

Sonda
Czy nie możesz się już doczekać wiosny?