Pełnia różowego księżyca - kwiecień 2022
Pełnia Księżyca kwiecień 2022 - kiedy wypada w tym roku? Od wieków panuje przekonanie, że pełnia Różowego Księżyca ma ogromny wpływ na człowieka i przyrodę. Warto wspomnieć, że już w marcu mamy pełnię, która przypada jeszcze przed zakończeniem kalendarzowej zimy i określana jest mianem pierwszej wiosennej pełni Księżyca. To wyjątkowe zjawisko, nie tylko ze względu na kształt i wielkość naturalnego satelity Ziemi. Marcowa pełnia nosi również wyjątkową nazwę. Dlaczego jest to pełnia Robaczego Księżyca i co ma wspólnego z robakami? Materiał na jej temat znajdziecie w serwisie pogoda.se.pl. Wróćmy jednak do pełni z kwietnia 2022 roku.
Czytaj też: Pierwszy dzień wiosny 2022? Kiedy wiosna astronomiczna, a kiedy kalendarzowa? To wiedza z podstawówki!
Pełnia Różowego Księżyca. Kiedy wypada w kwietniu i jak oglądać?
Kwietniowa pełnia Księżyca zbliża się wielkimi krokami. Dla tych, którzy już chcą się przygotować na ten dzień mamy dobre wieści - pełnia Różowego Księżyca wypada w sobotę 16 kwietnia 2022 o godzinie 20:57. - Jej wpływ odczuwany jest dzień przed pełnią Księżyca i dzień po niej - czytamy w serwisie radiopogoda.pl.
- Dla ludów Ameryki Północnej kwitnienie tamtejszych różowych kwiatów w tym okresie było oznaką nadejścia wiosny. W innych zakątkach świata nazywano ją Pełnią Kiełkującej Trawy, Rybną lub Jajeczną - czytamy w serwisie radiopogoda.pl.
Pełnia Różowego Księżyca. Co oznacza? [Pełnia Księżyca Kwiecień 2022]
Mówi się, że w dniu pełni Księżyca jesteśmy bardziej podatni na urazy i kontuzje. Lepiej unikać przesadnego wysiłku fizycznego. Dużo lepiej jest następnego dnia, kiedy to jesteśmy bardziej wydajni, nie odczuwamy zmęczenia. Niektórzy twierdzą, że po pełni warto zacząć odchudzanie, bo efekty mogą nas pozytywnie zaskoczyć.
Pełnię Księżyca można podziwiać nawet bez wychodzenia z domu. Nie jest do tego wymagany żaden specjalistyczny i drogi sprzęt, chociaż przydatna może się okazać lornetka. Efekt jest zdecydowanie ciekawszy, gdy wybierzemy się za miasto, z dala od źródeł sztucznego światła - tam, gdzie nie występuje tzw. "zanieczyszczenie światłem". Ważnym czynnikiem w tym przypadku jest również pogoda. Niebo powinno być bezchmurne, bo inaczej możemy mieć spore problemy z obserwacją.