Załamanie pogody w Polsce jest blisko

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Załamanie pogody w Polsce jest blisko. Śnieg, krupa i bezlitosny kontratak zimy. Kiedy będzie najgorzej?

Załamanie pogody w Polsce jest blisko. Śnieg, krupa i bezlitosny kontratak zimy. Kiedy będzie najgorzej?

2022-04-15 9:47

Najnowsza prognoza pogody dla Polski potwierdza wcześniejsze, nieciekawe doniesienia. Wielkanoc przyniesie śnieg, deszcz ze śniegiem i spadki temperatur?! Zima nie powiedziała ostatniego słowa. Sprawdzamy, gdzie w okresie świątecznym będzie najgorzej. Jeżeli planujecie długie spacery, to będziecie musieli wziąć ze sobą parasole. Szczegółowa prognoza na se.pl poniżej.

Załamanie pogody w Polsce sygnalizowaliśmy naszym czytelnikom w minioną środę (13.04.2022). Niestety najnowsza prognoza IMGW i pasjonatów od pogody jedynie potwierdza nieprzyjemny scenariusz. Na stronie Instytutu czytamy, że w nocy z piątku na sobotę odnotujemy okresami opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem i śniegu, na północnym zachodzie i w centrum stopniowo zanikające. Suma opadów może wynieść nawet do do 15 mm na południu kraju. Wysoko w górach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. - Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami w porywach do 55 km/h, nad morzem początkowo dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków północnych. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne - podaje IMGW. Niestety to bynajmniej nie jest koniec. Święta Wielkanocne upłyną nam pod znakiem trudnej, nieprzyjemnej pogody.

Czytaj też: Pogoda na Wielkanoc 2022. Jasnowidz Jackowski zobaczył ją w swojej wizji przyszłości. Będzie wiosennie czy zimowo?

Prognoza pogody na Wielkanoc. Do Polski nadciąga totalne załamanie pogody

Prognoza pogody na Wielką Sobotę (16.04.2022) wygląda bardzo nieciekawie. Ponownie zaglądamy do serwisu IMGW, gdzie codziennie aktualizowana jest prognoza synoptyczna. Zdaniem ekspertów, 16 kwietnia na południowym wschodzie zachmurzenie będzie duże, okresami pojawią się opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem przechodzące w śnieg, w górach opady śniegu. Suma opadów do 12 mm. - W rejonach podgórskich Karpat przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 6 cm, wysoko w górach do 12 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Bez opadów na zachodzie kraju - informują eksperci Instytutu. Jeśli będziecie wychodzić ze święconką - nie zapomnijcie o parasolach.

- Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zwłaszcza na Pomorzu Wschodnim, w centrum i na wschodzie, z kierunków północnych. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne - podaje IMGW.

Załamanie pogody w Polsce. Śnieg i kontratak zimy [Prognoza]

W Wielką Sobotę nastąpi ochłodzenie. Temperatury maksymalne na północy, wschodzie i południu od 5°C do 8°C, w centrum do 10°C, a na zachodzie do 12°C. Termometry pokażą podobne wartości również w Wielkanocną Niedzielę. Niestety to nie jedyna zła informacja. W Lany Poniedziałek musimy być przygotowani na poważne utrudnienia komunikacyjne. Zima postanowi jeszcze raz zaznaczyć swoją aktywność.

- W Wielkanocną Niedzielę i w Lany Poniedziałek miejscami na wschodzie, południu i w centrum deszcz może przejść w deszcz ze śniegiem, krupę śnieżną i śnieg. Znów zrobi się biało, ponieważ w nocy i rano będzie na lekkim minusie - czytamy na stronie twojapogoda.pl.

Te doniesienia potwierdza Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na konkretne ocieplenie przyjdzie nam poczekać do połowy przyszłego tygodnia. O szczegółach będziemy was informować na bieżąco w w serwisie pogoda.se.pl. Mamy nadzieję, że warunki atmosferyczne nie popsują wam świątecznych planów.

Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany