Czy spadnie śnieg na Wielkanoc 2022? Zobacz, jak przesuwa się front! To wideo nie pozostawia złudzeń

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose / Zdjęcie ilustracyjne Czy spadnie śnieg na Wielkanoc 2022? Zobacz, jak przesuwa się front! To wideo nie pozostawia złudzeń

Czy spadnie śnieg na Wielkanoc 2022? Zobacz, jak przesuwa się front! To wideo nie pozostawia złudzeń

2022-04-15 14:06

Czy spadnie śnieg na Wielkanoc 2022? Takie pytania wcale nie są bezzasadne. Prognoza pogody na Święta Wielkanocne sprawia, że łapiemy się za głowy. Film, przygotowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie zostawia złudzeń. Przesuwający się front nie zwiastuje niczego dobrego. Sprawdźcie najnowsze prognozy na Wielkanoc 2022 - czy spadnie śnieg, a może będzie ciepło?

Prognoza pogody na Wielkanoc 2022 nie rozpieszcza Polaków. 13 kwietnia informowaliśmy was w naszym pogodowym serwisie o załamaniu pogody, które nieuchronnie zmierza do naszego kraju. Czy to oznacza, że w Święta Wielkanocne spadnie śnieg? Ci, którzy oczekiwali, że zima nie będzie nas niepokoić będą solidnie rozczarowani. - Od piątku do niedzieli będzie robiło się coraz chłodniej. Zacznie napływać powietrze z północnych regionów kontynentu. Miejscami wystąpi przelotny deszcz, od soboty także deszcz ze śniegiem, w górach śnieg. W piątek temperatura maksymalna wyniesie od 9°C do 15°C, w sobotę i niedzielę od 4°C na północy kraju do 10°C na południu i zachodzie. Pod koniec tygodnia nasili się prędkość północnego wiatru. Porywy mogą dochodzić do 60 km/h - podaje IMGW w prognozie synoptycznej. Dalszy ciąg materiału pod naszym pogodowym quizem.

Czytaj też: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Czy spadnie śnieg na Wielkanoc 2022? Ten film IMGW mówi wszystko

Jak przesuwa się front i co przyniesie dla Polski na Wielkanoc 2022? Polacy zastanawiają się, czy czekają nas śnieżne święta, a może będzie ciepło? Prognoza na Wielkanoc została ujęta w bardzo ciekawym filmie, zaprezentowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - W czwartek i w piątek nad Polskę nasunie się zatoka niżowa, która spowoduje nam zmianę pogody. Z tą zatoką będzie związany front okluzji - wyjaśnia synoptyk IMGW-PIB Jakub Gawron.

- Od soboty ponownie od zachodu zacznie rozbudowywać się wyż, w związku z czym Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny przebiegać będą - przynajmniej w zachodniej Polsce - pod wpływem wyżu - przekazuje Gawron. - W poniedziałek na północnym wschodzie kraju do głosu zacznie dochodzić niż - dodaje.

W piątek czekają nas opady deszczu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. W sobotę zacznie się poprawiać pogoda, najładniejsza aura będzie w Polsce zachodniej. Temperatura sięgnie maksymalnie 12 stopni. W niedzielę dalsza poprawa pogody. Najlepsza aura ponownie na zachodzie. Na wschodzie pojawi się więcej chmur, a na południu, w obszarach podgórskich i w górach, wystąpią opady śniegu. Temperatura w niedzielę od 7 stopni na północy do 13 na południowym zachodzie. W Poniedziałek Wielkanocny na niebie będzie przeważać słońce, temperatura sięgnie maksymalnie 14 stopni na zachodzie.

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Jasnowidz Jackowski zobaczył w przepowiedni opustoszałą część Polski. Jego wizja jest wstrząsająca!
Nasi Partnerzy polecają