Pogoda

i

Autor: Pixabay Krwawe wschody i zachody słońca nad Polską. Spowoduje je wyż Reiner.

Wyż Reiner dotarł nad Polskę! Przynosi krwawe wschody i zachody

2022-04-13 12:30

Nad Polskę dotarł wyż Reiner. W ostatnim czasie, kiedy do naszego kraju docierały "imienne" wyże lub niże, nie zwiastowało to nic dobrego. Duże opady, wiatr i nieprzewidywalna pogoda. Tak było w przeszłości. Teraz mamy dobre informacje. Wyż Reiner przyniesie nam poprawę pogody oraz... krwawe wschody i zachody Słońca. Co to takiego? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Według prognoz IMGW, środkowa i południowa część Europy znajduje się pod wpływem wyżu. To wyż Reiner, który dotarł nad Polskę i przyniósł zmiany na lepsze. Pogoda w naszym kraju poprawi się. Zrobi się cieplej, będzie też więcej słońca. W środę i czwartek (13-14 kwietnia) temperatura wzrośnie, do 12 stopni Celsjusza na wschodzie i nawet 20 stopni Celsjusza w zachodniej Polski. Zimno będzie jednak w nocy, możliwe przymrozki.

- Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Podhalu i 11, 13 stopni na zachodzie, około 14, 15 stopni w centrum i na północy do 19, 21 stopni na zachodzie. Nieco chłodniej w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz kotlinach karpackich, około 9°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-wschodni i południowy - podało IMGW, cytowany przez PAP.

Wyż Reiner przyniósł do Polski nie tylko ciepłe powietrze, ale również pył znad Sahary. To zła wiadomość dla tych, którzy już mają za sobą wiosenne porządki i sprzątanie przed Wielkanocą. Saharyjski pył będzie się osadzać na oknach, meblach i samochodach. Z kolei na niebie pojawiać się będą krwawe wschody i zachody Słońca. To zjawisko na niebie wygląda bardzo efektownie i nie będzie też zagrażać naszemu zdrowiu i życiu, więc możemy ze spokojem zachwycać się "krwawym" niebem w naszym kraju.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Totalne załamanie pogody w Polsce. Śnieg, burze z gradem i ogromny spadek temperatur. Zrobi się paskudnie

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Tajemnicze światła na niebie w Warszawie. Mieszkańcy byli w szoku! Co to jest?!
Nasi Partnerzy polecają