Pogoda

i

Autor: NOAA / Unsplash Jakie będzie lato 2022 i wakacje? Sprawdzamy długoterminową prognozę pogody

Pogoda na lato i wakacje 2022. Temperatury i opady wystrzelą powyżej normy! To będzie totalny rollercoaster. Sprawdź, kiedy najlepiej wziąć urlop

2022-04-12 15:11

Pogoda na lato 2022 i wakacje interesuje wszystkich, którzy planują urlop. Kto nie chciałby się wstrzelić w ładną pogodę w czasie wakacyjnego urlopu? Sprawdziliśmy, co długoterminowe eksperymentalne prognozy pogody IMGW mówią o nadchodzącym lecie 2022. Pierwsze prognozy wskazują, że w wakacje temperatury i opady w niektórych regionach Polski przekroczą dotychczasowe normy. Co to oznacza? Zobaczcie!

Pogoda na lato i wakacje 2022

Jak będzie pogoda na lato 2022? Czy wakacje będą ciepłe i słoneczne i warto spędzić je w Polsce? Takie pytania zadają sobie coraz częściej osoby, które już planują wakacyjny urlop. Z odpowiedzią na te pytania przychodzą długoterminowe prognozy pogody, które jednak mogą nie być zbyt dokładnie. IMGW cyklicznie publikuje także eksperymentalną prognozę długoterminową temperatury i opadu, dzięki której możemy dowiedzieć się, czy nadchodzące miesiące będą cieplejsze niż dotychczasowa średnia, a także, czy spadnie więcej opadów niż dotychczas. Na tej podstawie można wnioskować, jakie będzie lato 2022 oraz nadchodzące wakacje. Czy czekają nas tropikalne upały, ulewne deszcze, a może susza? Oto, co mówi eksperymentalna prognoza IMGW na czerwiec, lipiec oraz sierpień 2022.

Sprawdź koniecznie: Pogoda na Wielkanoc 2022. Jasnowidz Jackowski zobaczył ją w swojej wizji przyszłości. Będzie wiosennie czy zimowo?

Pogoda na czerwiec 2022: jakie będzie lato?

Eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na czerwiec 2022 od IMGW wskazuje, że będzie to miesiąc podobnych do lat ubiegłych. - Średnia miesięczna temperatura powietrza oraz miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020 - informuje IMGW. Oznacza to, że można zakładać, że prognozowany miesiąc będzie podobny do typowych 10 obserwowanych, tych samych miesięcy w latach 1991-2020. - Jedynie na wschodnich i południowo wschodnich krańcach kraju możliwa suma opadów powyżej normy - dodaje IMGW.

Przeczytaj także: Kiedy zimna Zośka 2022 i zimni ogrodnicy 2022? Przymrozki mogą zniszczyć rośliny. Sprawdź koniecznie, jaka będzie wtedy pogoda!

Pogoda na lipiec 2022: jaka będzie pogoda w wakacje?

Pogoda na lipiec 2022 może być cieplejsza niż w poprzednich latach, a nawet upalna! Być może szykują nam się prawdziwie tropikalne wakacje 2022 w lipcu. Wskaźniki temperatury na eksperymentalnej prognozie IMGW wystrzeliły powyżej normy!Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Na północno wschodnich krańcach możliwa średnia temperatura w normie. Suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej - informują synoptycy.

Pogoda na sierpień 2022: czy warto brać urlop?

Lipiec zapowiada się ciepły i nie bardziej deszczowy niż w poprzednich latach. A jaka pogoda będzie w sierpniu 2022? Jak informuje IMGW, średnia miesięczna temperatura powietrza w północnej części kraju powinna kształtować się poniżej normy wieloletniej z lat 1991-2010. Ponadto, na południu możliwa średnia temperatura będzie w normie. Suma opadów atmosferycznych na południu Polski najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej. Więcej opadów może być za to na - tam prawdopodobna suma opadów przewidywana jest powyżej normy. Jeśli ktoś wstępnie planuje urlop w sierpniu 2022, lepiej, żeby nie nastawiał się na spędzenie wakacji nad polskim morzem, czy na Mazurach. Z długo terminowej eksperymentalnej prognozy wynika bowiem, że może tam padać więcej niż zazwyczaj.

Pogoda na lato 2022: przepowiednia jasnowidza Jackowskiego

O prognozę pogody na lato 2022 zapytaliśmy także jasnowidza Jackowskiego. Podzielił się z nami wizją lata 2022, którą zobaczył w swojej przepowiedni. Co z niej wynika? Jasnowidz ostrzega, że latem mogą być tylko krótkotrwałe okresy ładnej pogody. W rozmowie z "Super Expressem" odniósł się także do kwestii możliwego powrotu do Polski tropikalnych upałów, które pamiętamy z wakacji w poprzednich latach. Czy będzie to możliwe latem 2022? Więcej w materiale: Pogoda na lato 2022. Jasnowidz Jackowski przepowiada, jakie będzie lato! Szokująca wizja pogody na lato

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Wiatr zerwał elewację kamienicy w centrum Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają