Paskudna pogoda i najbardziej depresyjne samopoczucie. Kiedy to się skończy?!

i

Autor: SHUTTERSTOCK Paskudna pogoda i najbardziej depresyjne samopoczucie. Kiedy to się skończy?!

Paskudna pogoda i najbardziej depresyjne samopoczucie. Kiedy to się skończy?!

2022-04-08 11:00

Pierwsze skojarzenia z wiosną? Budząca się do życia przyroda i wzrost temperatury po długich, zimowych miesiącach. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Fakty są zaskakujące. Okazuje się, że obecnie przeżywamy najbardziej depresyjny czas od kilku miesięcy. Składa się na to wiele czynników, także paskudna pogoda. Dlaczego tak się dzieje i kiedy to się skończy? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Za nami wyjątkowy marzec, w którym nie brakowało słonecznych dni. Deszczu było jak na lekarstwo, co miało swoje negatywne skutki, jednak nasze organizmy bardzo dobrze reagowały na duże ilości naturalnej witaminy D. W marcu liczba słonecznych godzin była tak duża jak... w lipcu.

Kwiecień jest jednak zupełnie inny. Pogoda załamała się. Zamiast słońca mamy dynamiczną pogodę. Do Polski wróciły potężne wichury. Wszyscy pamiętają, jak potężne szkody wyrządził wiatr w lutym. Jest zimno. Pada deszcz i śnieg, a ciśnienie szaleje. W tych warunkach nasze samopoczucie zaczęło się pogarszać. Wielu z nas ma depresyjny nastrój. Pogoda to nie jedyna przyczyna fatalnego nastroju. Od ponad miesiąca trwa wojna na Ukrainie. Istnieje ryzyko, że konflikt może rozlać się po całej Europie, w tym także na Polskę. Co więcej, ceny żywności rosną, podobnie jak stopy procentowe oraz zmiany podatkowe.

CZYTAJ WIĘCEJ: Trąby powietrzne, gwałtowne burze i jeszcze to! Pogodowy armagedon w Polsce. To już pewne

Paskudna pogoda i najbardziej depresyjne samopoczucie. Kiedy to się skończy?

Kiedy skończy się ta paskudna pogoda? Mamy dobre wiadomości. Ponura aura zostanie z nami do poniedziałku (11 kwietnia). Do tego czasu nadal będzie silnie wiać. Możliwe są też burze, a także opady deszczu i śniegu z deszczem. W dodatku termometry pokazywać będą niskie temperatury. Na początku przyszłego tygodnia pogoda poprawi się. Od wtorku (12 kwietnia) będzie więcej pogodnego nieba, a temperatury będą wyższe, nawet do 20 stopni Celsjusza.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Potężne śnieżyce w kwietniu?! "Bestia z południa" da nam popalić. Dlaczego jest tak niebezpieczna? [PROGNOZA POGODY Kwiecień 2022]

Źródło: TwojaPogoda.pl

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Sedno Sprawy - Jarosław Kaczyński
Nasi Partnerzy polecają