Trąby powietrzne, gwałtowne burze i jeszcze to! Pogodowy armagedon w Polsce. To już pewne

i

Autor: SHUTTERSTOCK Trąby powietrzne, gwałtowne burze i jeszcze to! Pogodowy armagedon w Polsce. To już pewne

Trąby powietrzne, gwałtowne burze i jeszcze to! Pogodowy armagedon w Polsce. To już pewne

2022-04-06 10:01

Pogodowy armagedon w Polsce. Prognozy IMGW i nie tylko nie zostawią żadnych złudzeń - jeszcze w tym tygodniu zaatakują gwałtowne burze, potężne wichury, a nawet trąby powietrzne. Nieubłagany żywioł będzie powodował zniszczenia i przyniesie poważne utrudnienia. Prognoza pogody ekspertów zdradza, kiedy będzie najgorzej. Sprawdźcie, gdzie uderzą nawałnice.

Prognoza pogody na najbliższe godziny to totalna masakra. Meteorolodzy IMGW nie mają żadnych wątpliwości - w czwartek (7.04.2022) pogoda w kraju przyniesie gigantyczne utrudnienia. Pojawią się zjawiska zagrażające zdrowiu i życiu. Mowa tu m.in. o gwałtownych burzach, wichurach i możliwych trąbach powietrznych! - W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, zwłaszcza na północnym zachodzie i południowym wschodzie, tam prognozowana suma opadów do 10 mm. Na zachodzie i północnym zachodzie możliwe także burze. Wiatr umiarkowany i dość, na wybrzeżu także silny (do 45 km/h), w porywach do 65 km/h, a na zachodzie i północy do 80 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na 7 kwietnia. Autorzy serwisu twojapogoda.pl alarmują - możliwe są trąby powietrzne, które poskutkują ogromnymi zniszczeniami. Przerwy w dostawie prądu są niemal pewne. Dalszy ciąg materiału pod naszym autorskim quizem.

Czytaj też: Pogoda na Wielkanoc 2022. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości! Możemy mocno się zdziwić

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Fatalna prognoza pogody dla Polski. Burze i wichury to nie wszystko

Czwartek będzie bardzo trudny, ale niestety prognoza pogody jest bezlitosna. Na 7 kwietnia pogodowe szaleństwo się nie skończy. - Wieczorem nad regionem utworzy się dodatkowo front burzowy, który z impetem będzie wędrować w kierunku wschodnim. Późnym wieczorem i w nocy z czwartku na piątek (7/8.04) dotrze na północ i do centrum, a w drugiej połowie nocy na południe i wschód - czytamy na stronie twojapogoda.pl.

- Porywy znów mogą dochodzić do 80-100 km/h, jednak lokalnie nie można wykluczyć, że podczas burz osiągną 120 km/h, a to już bardzo poważne zagrożenie. Możliwe są uszkodzenia zadaszeń budynków, drzewostanu i sieci energetycznej - podają autorzy serwisu twojapogoda.pl.

W piątek wichury powinny nieznacznie osłabnąć, a w weekend ten proces będzie postępował. Niestety IMGW ma też gorsze wieści. Będzie chłodno (do 12 stopni Celsjusza), a z nieba spadnie nieprzyjemny deszcz. - Dużo chmur, okresami pojawi się słońce. Miejscami przelotny deszcz, na północy i w rejonach podgórskich także deszcz ze śniegiem, w górach śnieg - podaje Instytut w prognozie na 8-10.04.2022.

Sonda
Boisz się skutków deszczu i burz?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany