Wichura

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Deszcz ze śniegiem, śnieg i... ocieplenie! Najnowsza prognoza IMGW na środę [Prognoza pogody 6.04.2022]

Deszcz ze śniegiem, wichury i... ocieplenie! IMGW o środowym wariactwie [Prognoza pogody 6.04.2022]

2022-04-06 6:40

Prognoza pogody na środę (6 kwietnia) to mieszanka dobrych i złych wieści. Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), Europa południowo-zachodnia będzie w zasięgu Wyżu Azorskiego, pozostałe części kontynentu obejmą niże z ośrodkami nad Finlandią i w rejonie Wysp Brytyjskich. Polska będzie w zasięgu niżu znad Finlandii. Z południowego zachodu w głąb kraju przemieści się front ciepły. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Oto najnowsza pogoda na dziś.

Prognoza pogody na środę (6.04.2022), czyli analiza najnowszych doniesień IMGW w nadziei, że czeka nas pogodowy przełom. Początek tygodnia przyniósł wichury i bardzo nieprzyjemne opady. Co przewidują meteorolodzy na najbliższe godziny? Niestety wielu pozytywnych wieści nie mamy, choć z drugiej strony nie należy też się spodziewać czarnego scenariusza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 989 hPa i zacznie spadać. - W środę w Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu, początkowo na północy oraz w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu - podaje IMGW, cytowany przez Polską Agencję Prasową. Dalszy ciąg materiału pod naszym autorskim quizem.

Czytaj też: Niszczycielska siła cyklonu Mirella. Tysiące ludzi bez prądu, wiatr zrywał dachy i łamał drzewa

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza pogody 6.04.2022. Temperatura i wichury

Temperatura maksymalna od 5 stopni na krańcach północno-wschodnich, ok. 13 st. C w centrum, do 16-17 st. C na południowym zachodzie. - Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, na wybrzeżu do 65 km/h, południowo-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 90 km/h - podaje PAP, powołująca się na Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na dziś 6.04.2022. Noc ze środy na czwartek

IMGW podaje, że w nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Gdzieniegdzie opady deszczu, głównie na północy i wschodzie. Temperatura minimalna od 5 do 8 st. C, w rejonach podgórskich Karpat około 2 stopnie. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu także dość silny, miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy. Na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, w Karpatach do 70 km/h, a Sudetach do 85 km/h. Warto regularnie obserwować komunikaty meteo i ostrzeżenia IMGW. O kolejnych doniesieniach będziemy was informować na bieżąco.

Sonda
Czy boisz się wychodzić z domu w czasie wichury lub nawałnicy?
Wichura narobiła bałaganu na bydgoskich cmentarzach
Nasi Partnerzy polecają