Wichury do 120 km/h i burze to nie koniec! IMGW zapowiada wtorkowy armagedon [Prognoza pogody 5.04.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wichury do 120 km/h i burze to nie koniec! IMGW zapowiada wtorkowy armagedon [Prognoza pogody 5.04.2022]

Wichury do 120 km/h i burze! IMGW ma złe wieści [Prognoza pogody 5.04.2022]

2022-04-05 8:02

Prognoza pogody na wtorek (5 kwietnia) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie zwiastuje poprawy pogody. Wręcz przeciwnie - za nami bardzo ciężka noc, podczas której strażacy mieli pełne ręce roboty. W ciągu dnia ponownie zmierzymy się z niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi. Wichury, deszcz ze śniegiem i możliwe burze to nie wszystko. Sprawdźcie, gdzie 5.04.2022 będzie najgorzej! Oto najnowsza pogoda na dziś.

Prognoza pogody na wtorek (5.04.2022) nie przynosi nam ulgi. Już początek tygodnia był bardzo trudny, a prognoza synoptyczna IMGW na noc z poniedziałku na wtorek i na wtorek zwiastowała kolejne niebezpieczne zjawiska. Okresowo padał deszcz ze śniegiem, a w górach także śnieg. - Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w całym kraju porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na północy kraju lokalnie porywy wiatru do 90 km/h i stopniowo słabnące; w rejonach podgórskich do 80 km/h. W górach porywy wiatru do 120 km/h i tam lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne - tak zapowiadano minioną noc. Rzeczywiście, strażacy toczyli bardzo ciężką walkę z żywiołem. A co będzie za dnia? Wygląda to niewiele lepiej. - Zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i szczególnie w górach śniegu. Na północnym wschodzie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów około 10 mm w zachodnich Sudetach. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 3 cm do 7 cm w górach - dodaje IMGW. Dalszy ciąg prognozy pod naszym quizem o pogodzie.

Czytaj też: Potężne śnieżyce w kwietniu?! "Bestia z południa" da nam popalić. Dlaczego jest tak niebezpieczna? [PROGNOZA POGODY Kwiecień 2022]

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Prognoza pogody 5.04.2022. Temperatura i wichury

Czy Cyklon Mirella nadal będzie nas niepokoił? Prognoza na wtorek nie straszy przykrymi temperaturami, ale dwucyfrowe wartości z pewnością nie będą dominować. Niestety po raz kolejny uderzy silny wiatr i może powodować utrudnienia komunikacyjne.

- Temperatura maksymalna od 4°C do 9°C, lokalnie na południowym zachodzie około 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w całym kraju porywisty, z kierunków zachodnich. Nad morzem i gdzieniegdzie na północy porywy wiatru do 70 km/h. W Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, w Karpatach do 80 km/h i w górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne - podaje IMGW w prognozie synoptycznej.

Pogoda na dziś 5.04.2022. Noc z wtorku na środę

IMGW podaje, że w nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Nadal będą nam towarzyszyć trudne warunki atmosferyczne. Opady deszczu, na wybrzeżu i północnym wschodzie deszczu ze śniegiem oraz szczególnie w górach śniegu. Temperatura minimalna na północy, w rejonach podgórskich oraz w centrum od -2°C do 2°C, lokalnie spadek temperatury do -3°C; na pozostałym obszarze od 3°C do 5°C. Na północy gdzieniegdzie ślisko. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy. W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Karpatach do 70 km/h.

Sonda
Boisz się skutków deszczu i burz?
Białystok. Kwietniowy atak zimy. Osiedle zasypane śniegiem
Nasi Partnerzy polecają