Potężne śnieżyce w kwietniu?! Bestia z południa da nam popalić. Dlaczego jest tak niebezpieczna? [PROGNOZA POGODY Kwiecień 2022]

i

Autor: SHUTTERSTOCK Potężne śnieżyce w kwietniu?! "Bestia z południa" da nam popalić. Dlaczego jest tak niebezpieczna? [PROGNOZA POGODY Kwiecień 2022]

Potężne śnieżyce w kwietniu?! "Bestia z południa" da nam popalić. Dlaczego jest tak niebezpieczna? [PROGNOZA POGODY Kwiecień 2022]

2022-04-01 11:57

Kwiecień 2022 zaskoczył nas potężnymi opadami śniegu. Już 1.04.2022 w wielu regionach Polski obudził nas widok śniegu i wizja skrobania szyb w autach. Taka pogoda zdecydowanie nie pasuje do naszych wyobrażeń wiosny. Jak to się stało, że w kwietniu spadł w Polsce śnieg? Stało się to za sprawą "bestii z południa". Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, które da nam w kość w kwietniu. Przeczytaj prognozę pogody na kwiecień 2022.

"Bestia z południa" sieje pogodowy zamęt w Polsce. To dlatego w wielu regionach Polski 1 kwietnia spadł śnieg. Ostatnie dni były dla nas łaskawe pod względem pogody. Mogliśmy cieszyć się pierwszymi wiosennymi promieniami słońca i ciepłą pogodą. Jednak nie trwało to długo. Do Polski nadciągnęła "bestia z południa", która może okazać się dla nas bardzo niebezpieczna. To właśnie przez "bestię z południa" widzimy za oknami w kwietniu śnieg. Dlaczego się tak dzieje i dlaczego meteorolodzy przestrzegają przed "bestią z południa"? Jakie grozi nam z jej strony niebezpieczeństwo? Zjawisko to wyjaśnia portal twojapogoda.pl.

Zobacz koniecznie: Spadnie nawet 12 cm śniegu! Do tego wichury nawet 80 km/h. Pogodowy armagedon w Polsce [Prognoza IMGW na 1.04.2022]

Potężne śnieżyce w kwietniu?! "Bestia z południa" da nam popalić. Dlaczego jest tak niebezpieczna?

- Aby zrozumieć to, co dzieje się obecnie w pogodzie nad Polską, musimy spojrzeć na to ze znacznie szerszej perspektywy. Przez ostatni miesiąc nad kontynentem panowały potężne wyże, które zapewniały pogodne niebo, a przez to wywoływały suszę - czytamy na portalu twojapogoda.pl.

Wyże przesunęły się nad północne regiony Europy, a w ich miejsce weszły niże, które zdominowały południową część kontynentu, a obecnie docierają do jej centralnej strefy, w tym do Polski.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?

Niżowe układy z południa Europy, czyli tak zwana "bestie z południa" są odpowiedzialne za powodzie w Polsce.

- W ciepłej porze roku towarzyszą im ulewne deszcze, które potrafią padać nieustannie przez kilka dni z rzędu. Sumy opadów sięgają wówczas 100-200 mm, a nawet więcej, zwłaszcza w górach - czytamy na portalu twojapogoda.pl. - Deszczowe fronty są blokowane przez wyże, nie mogąc się przemieszczać na północ, przez co następuje kumulacja sum opadów na danym obszarze. Dochodzi do wzbierania potoków i strumyków górskich, które zasilają rzeki, a te wylewają.

Sprawdź: Jasnowidz Jackowski już to wie! Właśnie taka będzie pogoda w kwietniu 2022! Możecie się srogo zdziwić

Pogoda kwiecień 2022 - IMGW

Pogoda na piątek (1 kwietnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), niestety nie zachwyca, a wręcz brzmi przerażająco! W pierwszy dzień kwietnia będzie padał śnieg, do tego mocne podmuchy wiatru będą powodować zamiecie i zawieje śnieżne. Niestety, to nie jest Prima aprylisowy żart! Sprawdź szczegóły prognozy pogody dla Polski na piątek, 1 kwietnia 2022 znajdziesz TUTAJ.

Majowa śnieżyca w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany