POGODA ZIMA

i

Autor: Beata Olejarka

Spadnie nawet 12 cm śniegu! Do tego wichury nawet 80 km/h. Pogodowy armagedon w Polsce [Prognoza IMGW na 1.04.2022]

2022-04-01 9:00

Pogoda na piątek (1 kwietnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), niestety nie zachwyca, a wręcz brzmi przerażająco! W pierwszy dzień kwietnia będzie padał śnieg, do tego mocne podmuchy wiatru będą powodować zamiecie i zawieje śnieżne. Niestety, to nie jest Prima aprylisowy żart! Sprawdź szczegóły prognozy pogody dla Polski na piątek, 1 kwietnia 2022 poniżej.

Spadnie nawet 12 cm śniegu! Do tego wichury nawet 80 km/h. Pogodowy armagedon w Polsce [Prognoza IMGW na 1.04.2022]

Jak informuje IMGW, przeważająca część Europy znajduje się w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Alpami. Pogodę kształtują pofalowane, powoli przemieszczające się fronty atmosferyczne. Jedynie północno-zachodnie krańce kontynentu znajdują się pod wpływem wyżu. Polska jest w zasięgu zatoki związanej z wcześniej wspomnianym niżem, na południu kraju zaznaczy się obecność frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w polarnej morskiej masie powietrza, cieplejszej na południu i chłodniejszej na północy.

Zobacz też: Jasnowidz Jackowski już to wie! Właśnie taka będzie pogoda w kwietniu 2022! Możecie się srogo zdziwić

Jaka będzie pogoda w piątek, 1 kwietnia?

Według informacji przekazanych przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), pogoda w piątek (1.04.2022) będzie okropna! Niestety, nie czeka nas ani słońce, ani upragniona wiosna ale powrót zimy. Na północny i północnym zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane oraz duże i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Polecamy: Pogoda na Wielkanoc 2022: takich świąt nikt się nie spodziewał! Będzie ciepło na Wielkanoc? Prognoza pogody nie pozostawia złudzeń

- W południowo-wschodniej części kraju opady deszczu okresami o umiarkowanym natężeniu i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Na obszarze od Opolszczyzny i Górnego Śląska po Lubelszczyznę prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim o 10 cm, a w Tatrach o 12 cm - informuje IMGW.

Zobacz również: Największe trzęsienie ziemi w historii Polski. Zginęło wtedy ok. 30 osób

Jaka będzie temperatura 1.04.2022?

Będzie chłodno. Z szafy najlepiej wyciągnąć zimowe ubranie! Temperatura maksymalna od 2 st. C, 3 st. C miejscami na południu, wschodzie i w centrum kraju do 7 st. C, 8 st. C na północnym zachodzie. Na obszarach podgórskich około 0 st. C. Do tego będzie mocno wiało.

- Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, nad morzem do 80 km/h, północno-wschodni, lokalnie powodujący zawieje śnieżne. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne - czytamy w komunikacie IMGW.

Polecamy: Przechodziła przez ulicę, gdy zaatakowało... tornado! Szokujące nagranie z Hiszpanii

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z piątku na sobotę (1.04/2.04)

Jak podaje IMGW,  nocy z piątku na sobotę (1.04/2.04) zachmurzenie duże. Na północy na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze opady śniegu, na Podkarpaciu początkowo także deszczu ze śniegiem i deszczu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 7 cm, w Sudetach oraz w woj. małopolskim i świętokrzyskim o 10 cm. Noc będzie mroźna!  Temperatura minimalna od -4°C na północnym wschodzie i na obszarach podgórskich do 0°C, 1°C na południu i 2°C nad morzem. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i w porywach do 75 km/h, północno-wschodni, lokalnie możliwe zawieje śnieżne. W Sudetach wiatr w porywach do 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany