Atak zimy w Polsce. Śnieżyce i biały klimat powracają. Najgorsze dopiero przed nami?!

i

Autor: pixabay.com Atak zimy w Polsce. Śnieżyce i biały klimat powracają. Najgorsze dopiero przed nami?!

Atak zimy w Polsce. Śnieżyce i biały klimat powracają. Najgorsze dopiero przed nami?!

2022-03-30 11:32

Tego nikt się nie spodziewał! Po wyjątkowo ciepłym marcu wróciła do nas... zima. Pierwsze regiony Polski są już przykryte warstwą białego puchu. A najgorsze dopiero przed nami! Jak wyjaśniają synoptycy, w kolejnych dniach możemy spodziewać się śnieżyc z prawdziwego zdarzenia. Miejscami spadnie nawet ponad 20 cm białego puchu! Gdzie będzie najgorzej? Znamy szczegóły!

Atak zimy w Polsce. Śnieżyce i biały klimat powracają. Najgorsze dopiero przed nami?!

Mieszkańcy niektórych regionów Polski przecierali w środę (30 marca) oczy ze zdumienia. Jak się okazało, pod osłoną nocy (29/30 marca) temperatura spadła poniżej zera, a deszcz przekształcił się w najprawdziwszy... śnieg! Według portalu Twoja Pogoda, zabieliły się krajobrazy miejscami na Pomorzu Gdańskim. A to jednak nie koniec. W najbliższych godzinach biały puch ma się pojawić też na Warmii, Mazurach i Podlasiu.

Czytaj także: IMGW: pogoda na najbliższe dni. Prognoza brzmi jak żart! Opole: Deszcze, wiatr i jeszcze to! Wszystko wina Kathariny [prognoza pogody IMGW]

Wielki powrót zimy do Polski! Kiedy będzie najgorzej?

Wspomniane opady, to zaledwie przedsmak tego, co czeka nas w najbliższych dniach. W środę (30 marca) w ciągu dnia śnieg może pojawić nie tylko na północy i północnym wschodzie, ale także w górach! Natomiast w czwartek (31 marca) sypać będzie na wyżynach w pozostałych regionach kraju.

Sprawdź: Bezlitosna prognoza pogody. Zima powraca pod najgorszą postacią. Nawet 30 cm śniegu i jeszcze to!

Jednak zima z prawdziwego zdarzenia pojawi się w Polsce w nocy z czwartku na piątek (31 marca/1 kwietnia). Jak zapowiadają synoptycy, na południu i południowym wschodzie kraju będzie sypać przez cały piątek (1 kwietnia) - w jedną dobę spadnie od 5 do 10 cm śniegu, a miejscami na wyżej położonych obszarach nawet powyżej 20 cm. Eksperci z portalu Twoja Pogoda zaznaczają, że natężenie opadów będzie na tyle duże, że może dojść do paraliżu w ruchu drogowym, kolejowym i lotniczym!

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Atak zimy. Ogromna śnieżyca w Warszawie