Prognoza pogody IMGW: wraca deszcz, śnieg i przymrozki. Jaka pogoda w Opolu?

i

Autor: Mgorecki Prognoza pogody IMGW: wraca deszcz, śnieg i przymrozki. Jaka pogoda w Opolu?

IMGW: pogoda na najbliższe dni. Prognoza brzmi jak żart! Opole: Deszcze, wiatr i jeszcze to! Wszystko wina Kathariny [prognoza pogody IMGW]

2022-03-30 9:07

Prognoza pogody IMGW. Jaka pogoda w Opolu? Meteorolodzy ostrzegają niemal całą Polskę: wracają deszcze, ujemne temperatury, opady śniegu i wiatr. Wiosna nie trwała zbyt długo? Niestety, a przynajmniej pierwsze jej uderzenie. Bo słońce jeszcze wróci, ale na razie musimy wyciągnąć zimowe kurtki. Sprawdź prognozę pogody dla Opola i województwa opolskiego.

Prognoza pogody IMGW: synoptycy o pogodzie na najbliższe dni. Jaka pogoda w województwie opolskim i Opolu? Jak zapowiada się weekend? Już na początku tygodnia, w nocy z poniedziałku na wtorek do Polski zaczęły napływać chłodne fronty atmosferyczne. Za ich sprawą temperatura spadała, a wiatry przybierały na sile. Środa (30.03.22) jest w tym tygodniu dniem przełomowym: zdecydowanie chłodniejszym i niemal całkowicie bez przejaśnień. "Na południu opady deszczu, a na północy oraz obszarach podgórskich również deszczu ze śniegiem" - czytamy w komunikacie IMGW. W Opolu już dzisiaj możecie spodziewać się pierwszych opadów deszczu. W ciągu dnia termometry mogą wskazać do 12°C, ale na próżno szukać promieni słońca. 

Polecamy: Jasnowidz Jackowski już to wie! Właśnie taka będzie pogoda w kwietniu 2022! Możecie się srogo zdziwić

Oblodzenia w drugiej połowie tygodnia. Synoptycy ostrzegają!

W czwartek (31.03.22) południowy wschód z deszczu przesiądzie się prosto pod... rynnę. Spadnie śnieg "Lokalnie utworzyć się może pokrywa śnieżna o grubości 5-10 cm" - precyzują meteorolodzy. Na południowym zachodzie - a zatem rejonie Opola - termometry wskażą w ciągu dnia 7-9°C, przy całkowitej absencji słońca. 

W piątek (01.04.22) dalsze ochłodzenie. Niż „Katharina”, odpowiedzialny za zimową aurę nad Polską przesunie się w kierunku Węgier, a pofalowany front na naszym kawałku nieba będzie niemal stacjonarny. Temperatura minimalna w nocy od – 3°C do 1°C, a maksymalna w dzień od 0°C do 7°C. W związku z zawrotnie niskimi temperaturami w nocy, IMGW już opublikowało ostrzeżenie pogodowe dla całego województwa opolskiego: do sobotniego (02.04.22) poranka obowiązuje ostrzeżenie przed oblodzeniem

Zobacz też: Tajemnicza staruszka terroryzowała mieszkańców! To będzie w Opolu legenda!

Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany