Ciemne chmury, burze i opady śniegu. IMGW przekazuje prognozę na wtorek [Prognoza pogody 29.03.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Ciemne chmury, burze i opady śniegu. IMGW przekazuje prognozę na wtorek [Prognoza pogody 29.03.2022]

Paskudne opady deszczu ze śniegiem i nie tylko! Tak IMGW widzi środę [Prognoza pogody 30.03.2022]

2022-03-30 9:25

Prognoza pogody na środę (30 marca) przygotowana przez specjalistów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) potwierdzała wcześniejsze doniesienia o zmierzającym do kraju załamaniu pogody. Już we wtorek, przez Polskę z północy na południe przemieszczać się będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Rosji. W środę pogoda ma dla nas m.in. opady deszczu ze śniegiem. Sprawdź pogodę na dziś.

Prognoza pogody na środę 30.03.2022. Sprawdź pogodę na dziś

- Rano lokalne mgły ograniczające widzialność do 500 m. Miejscami opady deszczu, na północy kraju oraz na Przedgórzu Sudeckim i w Karpatach także deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach opady śniegu. Na Przedgórzu Sudeckim suma opadów deszczu około 15 mm, na południu Opolszczyzny około 12 mm. W Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm, w Tatrach o 5 cm. Temperatura maksymalna od 3°C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 7°C, 8°C w centrum kraju i 12°C na południu i południowym wschodzie. Wiatr słaby, przeważnie zmienny, tylko na północy kraju z kierunków wschodnich - podaje IMGW w prognozie synoptycznej na 30 marca.

Więcej na temat prognozy pogody na środę (30 marca) przeczytacie w tym materiale!

Wcześniej pisaliśmy:

Prognoza pogody na wtorek (29 marca) była potwierdzeniem tego, o czym wspominaliśmy jeszcze pod koniec minionego tygodnia. W samej końcówce marca zima postanowiła przypomnieć o sobie. IMGW podaje, że od północy zacznie stopniowo napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniosło ok 994 hPa i będzie spadać. Niestety minione godziny przyniosły także bardzo niebezpieczne warunki atmosferyczne. - We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, pod koniec dnia na krańcach północno-wschodnich przechodzącymi w deszcz ze śniegiem, a w górach w śnieg. Lokalnie na południu kraju możliwe burze - podawał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, cytowany przez PAP.

Więcej o pogodzie: Bezlitosna prognoza pogody. Zima powraca pod najgorszą postacią. Nawet 30 cm śniegu i jeszcze to!

Prognoza pogody 29.03.2022. Temperatura i wichury

IMGW prognozował, że we wtorek temperatury nie uciążliwe, przynajmniej w ciągu dnia. W górach odnotowaliśmy silniejsze podmuchy wiatru. Warto zabezpieczyć swoje cenne rzeczy i na bieżąco śledzić komunikaty meteorologów.

- Temperatura maksymalna na północy kraju od 6 do 9 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 10 do 15 stopni. Wiatr umiarkowany, w całym kraju porywisty, z kierunków zachodnich, nad morzem skręcający na północny. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h, w Karpatach do 55 km/h - czytamy w prognozie IMGW.

Pogoda na 29.03.2022. Noc z wtorku na środę

W prognozie synoptycznej IMGW czytaliśmy, że w nocy z wtorku na środę zachmurzenie całkowite i duże z opadami deszczu, a na północy i w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie na zachodzie Dolnego Śląska opady mogą mieć umiarkowane natężenie. - Prognozowana wysokość opadów na południu od 7 mm do 10 mm. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej w Sudetach o 5 cm do 7 cm. Temperatura minimalna na wybrzeżu od 1°C do 3°C; w północnej połowie kraju od -3°C do 1°C; na południu i miejscami w centrum od 2°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i tam z kierunków wschodnich. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, stopniowo słabnące - przekazują eksperci.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają