Nawet 15 mm deszczu, śnieg i pofalowane fronty atmosferyczne! IMGW zapowiada środę [Prognoza pogody 30.03.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Nawet 15 mm deszczu, śnieg i pofalowane fronty atmosferyczne! IMGW zapowiada środę [Prognoza pogody 30.03.2022]

Nawet 15 mm deszczu, śnieg i jeszcze to! IMGW zapowiada środę [Prognoza pogody 30.03.2022]

2022-03-30 6:34

Prognoza pogody na środę (30 marca) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) potwierdza wcześniejsze doniesienia. Przed nami niebezpieczne pod względem atmosferycznym godziny. Towarzyszyć nam będzie śnieg, sporo deszczu i nie tylko. Polska znajdzie się w rozległym obszarze obniżonego ciśnienia z głównym ośrodkiem niżowym nad Morzem Śródziemnym. Nad naszym krajem będą przebiegały dwa pofalowane i prawie stacjonarne fronty atmosferyczne. Utrzyma się nad nami powietrze polarne morskie, cieplejsze na południu kraju i chłodniejsze na północy. Gdzie 30.03.2022 będzie najgorzej? Oto pogoda na dziś.

Prognoza pogody na środę (30 marca) to kontynuacja tego, co meteorolodzy zapowiadali u progu bieżącego tygodnia. Załamanie pogody jest coraz bliżej Polski i w najbliższych godzinach należy się spodziewać utrudnień komunikacyjnych, spowodowanych warunkami atmosferycznymi. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie spadać. - W dzień zachmurzenie duże, w północnej połowie kraju okresami umiarkowane. Opady deszczu, na północy kraju oraz na Przedgórzu Sudeckim i w Karpatach także deszczu ze śniegiem, w Sudetach i Tatrach opady śniegu. Na Przedgórzu Sudeckim suma opadów deszczu około 15 mm. W Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm, w Tatrach o 5 cm - podaje IMGW, cytowany przez PAP.

Czytaj też: Pogoda popada w totalne skrajności! Skoki ciśnienia i temperatury. Tego w Polsce jeszcze nie było

Prognoza pogody 30.03.2022. Temperatura i wichury

W temacie temperatur Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma zdecydowanie lepsze wieści, niż jeszcze na początku bieżącego tygodnia. Będą regiony, które zmierzą się z chłodem, ale pojawią także dwucyfrowe wartości. Spójrzmy na szczegóły.

- Temperatura maksymalna od 3 stopni na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 7 - 8 stopni w centrum kraju do 13 stopni Celsjusza na południowym wschodzie. Wiatr słaby, przeważnie zmienny, tylko na północy kraju z kierunków wschodnich - podaje IMGW.

Pogoda na dziś 30.03.2022. Noc ze środy na czwartek

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek (30.03.2022 - 31.03.2022) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na północy i zachodzie kraju. Na północy i zachodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w centrum deszczu i deszczu ze śniegiem, w pozostałej części kraju opady deszczu. W górach opady śniegu, możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Temperatura minimalna od -5°C na Suwalszczyźnie do około 2°C w centrum kraju i 5°C na Zamojszczyźnie i Podkarpaciu. Wiatr na południu kraju słaby, zmienny, poza tym słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-wschodni i północny.

Rozwiąż nasz quiz: Znasz te przysłowia o wiośnie. My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

QUIZ. Znasz te przysłowia o wiośnie. My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
I wiosna by tak nie smakowała, gdyby...
None