Meteorolodzy biją na alarm. Śnieg i szklanka na drogach to nie wszystko! IMGW ujawnia, kiedy będzie najgorzej

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Meteorolodzy biją na alarm. Śnieg i szklanka na drogach to nie wszystko! IMGW ujawnia, kiedy będzie najgorzej

Meteorolodzy biją na alarm. Śnieg i szklanka na drogach to nie wszystko! IMGW ujawnia, kiedy będzie najgorzej

2022-03-29 14:23

Ostrzeżenia IMGW pojawiają się, gdy pogoda solidnie daje w kość Polakom. Tym razem analizujemy prognozę alertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Druga część bieżąco tygodnia zapowiada się na bardzo trudną. Opady śniegu, oblodzenie i przymrozki - te zjawiska trzeba będzie wziąć pod uwagę. Gdzie i kiedy będzie najgorzej? Zobaczcie najnowszą prognozę pogody od IMGW.

Ostrzeżenia IMGW pomagają nam przygotować się na nadejście niebezpiecznych, pogodowych zjawisk. Jakiś czas temu zwracaliśmy uwagę naszych czytelników na nadchodzące do kraju załamanie pogody. Gdy spojrzymy na mapę prognozy ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, to wszystko zdaje się potwierdzać. Eksperci podkreślają, że niebezpieczeństwo pojawi się od czwartku (31.03.2022) i dotyczy wielu regionów Polski. Dodajmy, że wszystkie alerty będą miały pierwszy stopień (żółty kolor). IMGW zapowiada zimowe akcenty, który mogą solidnie utrudnić życie. Jeżeli wyjeżdżacie codziennie do pracy, dajcie sobie więcej czasu na dotarcie do miejsca zatrudnienia. Szczegóły prognozy ostrzeżeń IMGW znajdziecie pod naszym autorskim quizem.

Przeczytaj też: Bezlitosna prognoza pogody. Zima powraca pod najgorszą postacią. Nawet 30 cm śniegu i jeszcze to!

Rozwiąż nasz quiz: Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Prognoza ostrzeżeń IMGW. Śnieg i szklanka na drogach to nie wszystko! Znamy daty

Wspomniane wyżej ostrzeżenia IMGW dotyczą m.in. czwartku (31.03.2022). W województwach podlaskim i lubelskim będzie obowiązywał żółty alert przed opadami śniegu. W części województwa wielkopolskiego i w Lubuskiem pojawią się przymrozki. Ostrzegamy przed nimi chociażby kierowców. Stan nawierzchni będzie daleki od idealnego. Przymrozki zaatakują również w ciągu kolejnej doby. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja na Dolnym Śląsku, w województwie śląskim, w Małopolsce, w Świętokrzyskiem, na Opolszczyźnie i w górach. Tam będziemy się mierzyć z kombinacją opadów śniegu, oblodzenia i przymrozków. Gdzieniegdzie opady śniegu mogą być intensywne - m.in. w okolicach Krakowa, Katowic, Tarnowa i Kłodzka. Na ten moment wydaje się, że najgorsze będą czwartek i piątek. Uwaga! Prognoza ostrzeżeń IMGW może ulec zmianie. Sytuacje będziemy na bieżąco monitorować w naszym serwisie. Warto też śledzić mapę ostrzeżeń IMGW i zwracać uwagę na lokalne komunikaty. 

Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają