Nadciąga maskara! IMGW ostrzega przed śniegiem, lodem i bardzo silnym wiatrem. Będzie naprawdę niebezpiecznie

i

Autor: SHUTTERSTOCK Nadciąga maskara! IMGW ostrzega przed śniegiem, lodem i bardzo silnym wiatrem. Będzie naprawdę niebezpiecznie

Nadciąga masakra! IMGW ostrzega przed śniegiem, lodem i bardzo silnym wiatrem. Będzie naprawdę niebezpiecznie

2022-03-26 15:57

Synoptycy z IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) wydali ostrzeżenia przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Z informacji przekazanych przez meteorologów wynika, że w niektórych regionach Polski powinniśmy spodziewać się bardzo silnych wiatrów, a także oblodzeń i opadów śniegu! Przeczytaj najnowszą prognozę pogody IMGW na 26.04.2022.

Anna Woźniak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego poinformowała w rozmowie z PAP, że do zachodu słońca zachmurzenie będzie wzrastać w całym kraju. Wrażenie chłodu może wzmagać wiatr, osiągający w porywach nawet 75 km/h.

- Zachmurzenie na południu kraju będzie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego i możliwe są przelotne, słabe opady deszczu. W północnej połowie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W pasie centralnym kraju możliwe są lokalne, słabe opady deszczu - przekazała PAP Woźniak.

Zobacz koniecznie: Jasnowidz Jackowski miał wielką wizję! Zdradza jaka będzie pogoda w Wielkanoc 2022

Nadciąga maskara! IMGW ostrzega przed śniegiem, lodem i bardzo silnym wiatrem. Będzie naprawdę niebezpiecznie

Jak dodała, temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza na północy, około 14 stopni w centrum, do 17 na południu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający do 65 km/h, a na wschodzie Polski nawet do 75 km/h, wieczorem słabnący. W nocy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, tylko na południu duże, z większymi przejaśnieniami. W rejonach podgórskich spodziewane są opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem, a wysoko w górach - opady śniegu.

Sprawdź to: Koszmarna strzelanina w Sieradzu. Strażnik więzienny zabił trzech policjantów. Mija 15 lat od tragedii

Temperatura od minus 4 na północnym wschodzie, około minus 1 na przeważającym obszarze kraju, do plus 3 stopni na południowym zachodzie. Wiatr na północy słaby, zmienny. Na pozostałym obszarze słaby, początkowo umiarkowany, w porywach do 60 km/h.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Ulewa w Rzeszowie!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany