Śnieg, samochody

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Bezlitosna prognoza pogody. Zima powraca pod najgorszą postacią. Samochody pod śniegiem i nie tylko

Bezlitosna prognoza pogody. Zima powraca pod najgorszą postacią. Nawet 30 cm śniegu i jeszcze to!

2022-03-28 13:59

Prognoza pogody dla Polski zwiastuje bezlitosny kontratak zimy. Jak już informowaliśmy naszych czytelników pod koniec minionego tygodnia, kolejne dni przyniosą potężne załamanie pogody, łącznie z burzami. Meteorolodzy spodziewają się nawet 30 cm śniegu! Potwierdza to m.in. prognoza synoptyczna IMGW. Kiedy i gdzie będzie najgorzej?

Gigantyczne załamanie pogody w Polsce jest coraz bliżej. O ile jeszcze początek tygodnia wygląda dość optymistycznie, o tyle w nocy z poniedziałku na wtorek (28-29 marca) z północy nasuwać się zaczną fronty atmosferyczne przynoszące w ciągu dnia zmienne zachmurzenie i przelotne opady deszczu. - Na południowym wschodzie możliwe burze - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na ten tydzień. Niestety to zaledwie początek tego, co czeka nas w kolejnych dniach. Tęskniący za śniegiem są w mniejszości, ale to właśnie oni będą zadowoleni, gdy przeczytają aktualne doniesienia meteorologów. Już w środę (30.03.2022) na południu wystąpią opady deszczu, a na północy oraz obszarach podgórskich również deszczu ze śniegiem. W górach spadnie śnieg.

Czytaj też: Jasnowidz Jackowski miał wielką wizję! Zdradza, jaka będzie pogoda w Wielkanoc 2022

Bezlitosna prognoza pogody IMGW. Kiedy będzie najgorzej?

W środku tygodnia zima zacznie dawać znać o sobie. Samochody pod śniegiem, skrobanie szyb, trudne warunki komunikacyjne i wyraźny chłód. IMGW przepowiada, że jednym z najgorszych dni tygodnia będzie 31 marca (czwartek). Już w nocy wystąpią opady śniegu na Pomorzu Gdańskim oraz we wschodniej i południowej części Polski. Kolejne godziny bynajmniej nie będą lepsze. Śnieg to nie wszystko.

- W czwartek intensywne opady śniegu na południowym wschodzie. Lokalnie utworzyć się może pokrywa śnieżna o grubości 5-10 cm. Temperatura maksymalna od 2-3°C na północnym wschodzie i północy do 7-9°C na południowym zachodzie. Na Pomorzu Zachodnim dość silny wiatr, który w porywach osiągać może do 55 km/h - czytamy w prognozie na stronie imgw.pl.

- Zdecydowanie silniejsze uderzenie zimowej aury nastąpi począwszy od piątku (1.04) aż do niedzieli (3.04). Wtedy bardzo mocno sypnie na południu i południowym wschodzie kraju. Spadnie tam do 10-20 cm na niżej położonych obszarach i nawet powyżej 30 cm na pogórzu i w górach - czytamy na stronie twojapogoda.pl. Redaktorzy tego serwisu podają, że pod śniegiem znajdą się Śląsk, Małopolska, Podkarpacie, Lubelszczyzna i Ziemia Świętokrzyska. Apelujemy o ostrożność i regularne odświeżanie komunikatów meteo. IMGW z pewnością regularnie będzie publikować ostrzeżenia. Warto ubierać się w zależności od pogody, a nie kartki z kalendarza.

Sonda
Czy lubisz śnieg i niskie temperatury w czasie zimy?
None
Nasi Partnerzy polecają