Pogoda długoterminowa dla Polski. Nagłe uderzenie mrozu i nie tylko! [Prognoza]

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. AidaGorodsaya /zdjęcie ilustracyjne

Pogoda długoterminowa dla Polski. Nagłe uderzenie mrozu i nie tylko! [Prognoza]

2022-03-28 11:02

W ostatnim czasie pogoda nie dawała powodów do narzekań. Wraz z nadejściem wiosny, pojawiło się ocieplenie, od kilku tygodni cieszymy się też słońcem. Jednak długoterminowa prognoza pogody na kwiecień nie pozostawia złudzeń: zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach?

Długoterminowa prognoza pogody na kwiecień 2022

Marzec w Polsce jest dość słoneczny, a wraz z pierwszym dniem wiosny przyszło również ocieplenie. Dla tych, którzy mieli nadzieję, że każdego kolejnego dnia będzie robić się coraz cieplej, nie mamy dobrych informacji. Długoterminowa prognoza pogody na kwiecień nie pozostawia złudzeń: zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Na przełomie marca i kwietnia czeka nas głębsze ochłodzenie. Do tego chmury, nieprzyjemny wiatr i przymrozki - w nocy i nad ranem. Według synoptyków, pogoda będzie się psuć w ostatnim tygodniu marca. Po słonecznym i wyjątkowo ciepłym (nawet do 10st. C) poniedziałku (28 marca), temperatura będzie spadać.

Sytuacja baryczna jest dynamiczna, ale wstępnie szacuje się, że główny okres ochłodzenia przypadnie pomiędzy 1 a 5 kwietnia 2022 r. Układy niżowe, które zazwyczaj pojawiają się w naszej części Europy na przełomie marca i kwietnia, mogą przynieść opady deszczu, a nawet śniegu, co gdzieniegdzie może prowadzić nawet do utrudnień komunikacyjnych. Jak podają Fani Pogody, największe opady mogą pojawić się w południowej i wschodniej oraz miejscami w centralnej części kraju.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jasnowidz Jackowski miał wielką wizję! Zdradza, jaka będzie pogoda w Wielkanoc 2022

Rolnicy. Podlasie. Gienek i Sławek budują strach na wróble. "To będzie kobieta - strach"

Prognozy długoterminowe na kwiecień 2022

Prognozy długoterminowe na kwiecień 2022 mówią o możliwych napływach ciepłego powietrza, jednak prawdopodobnie nie będą one długotrwałe. Reasumując: lepiej nie śpieszyć się z wymianą opon na letnie, ani nie chować jeszcze zimowych kurtek.

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Nasi Partnerzy polecają