Zamiecie pyłowe, wichury do 70 km/h i jeszcze to. Prognoza IMGW na poniedziałek

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Zamiecie pyłowe, wichury do 70 km/h i jeszcze to. Prognoza IMGW na poniedziałek

Zamiecie pyłowe, wichury do 70 km/h i jeszcze to! IMGW zdradza szczegóły [Prognoza pogody 28.03.2022]

2022-03-28 7:19

Prognoza pogody na poniedziałek (28 marca) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje trudne warunki atmosferyczne, w tym wichury i możliwe zamiecie pyłowe. Sprawdzamy, gdzie 28.03.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na dziś.

Prognoza pogody na poniedziałek (28.03.2022) zwiastuje niespokojny początek tygodnia. IMGW przekazuje, że najbliższe godziny przyniosą trudne warunki atmosferyczne. Końcówka marca nie będzie przyjemna, a przynajmniej nie wszędzie. Szczegóły zawiera prognoza synoptyczna Instytutu. - W dzień zachmurzenie małe, jedynie na północnym wschodzie umiarkowane - czytamy na stronie IMGW. Na szczęście eksperci nie spodziewają się opadów deszczu i parasole możemy spokojnie schować do szafy. Nie oznacza to jednak, że nie należy zachować ostrożności. 

Czytaj też: Pogoda znów nas zaskoczy. Zmiany nadchodzą od północy kraju

Prognoza pogody 28.03.2022. Temperatura i wichury 

W poniedziałek (28 marca) temperatury za oknami nie będą problemem, ale IMGW zwraca uwagę na coś innego. Swoją aktywność zaznaczy silniejszy wiatr, który wywoła inne niebezpieczne zjawiska.

- Temperatura maksymalna od 12°C na Podhalu i 13°C miejscami na północy, około 16°C w centrum do 20°C na południowym zachodzie. Chłodniej tylko nad morzem, od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach w północnej połowie kraju oraz w górach do 60 km/h, na północnym wschodzie do 65 km/h, zachodni. Nad morzem wiatr okresami silny, w porywach do 70 km/h. Na północnym wschodzie lokalnie wiatr powodować może zamiecie pyłowe - informuje IMGW.

Pogoda na dziś. Noc z poniedziałku na wtorek 28.03.2022 - 29.03.2022

IMGW wyjaśnia, że w nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C, 3°C na północy, około 5°C w centrum i na zachodzie do 7°C, 8°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy początkowo dość silny, w porywach do 55 km/h, nad morzem do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 65 km/h.

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut