Prognoza długoterminowa dla Polski. Taka będzie Wielkanoc?! Nie wszyscy będą zachwyceni

i

Autor: PIXABAY, SHUTTERSTOCK Prognoza długoterminowa dla Polski. Jaka będzie pogodać w Wielkanoc?

Prognoza długoterminowa dla Polski. Taka będzie Wielkanoc?! Nie wszyscy będą zachwyceni

2022-04-04 12:00

Wielkanoc 2022 coraz bliżej. Wszyscy zastanawiamy się, jaka będzie pogoda w tym czasie. Ostatnie dni to powrót zimy do naszego kraju. Czy tak samo będzie w Wielkanoc? Pojawiła się najnowsza prognoza długoterminowa dla Polski na kwiecień. Wiemy już, jaka będzie Wielkanoc. Nie wszyscy będą zachwyceni z tego, co sugerują pogodowe wykresy i mapy. Szczegóły długoterminowej prognozy dla Polski w dalszej części artykułu.

Jaka będzie Wielkanoc 2022? Im bliżej świąt, tym częściej zadajemy sobie to pytanie. Tym bardziej, że im dłużej trwa kalendarzowa wiosna, tym bardziej przypomina o sobie... zima. W Polsce pada śnieg. Jest zimno, co potęguje silny wiatr. Co mówi prognoza długoterminowa dla Polski na kwiecień?

Szansa na cieplejsze dni pojawi się na początku przyszłego tygodnia. Najcieplej będzie na zachodzie i południu Polski. - Często przechodzić mają przez nasz kraj strefy frontów atmosferycznych, dlatego też warunki pogodowe będą zmienne - czytamy na stronie fanipogody.pl. Należy spodziewać się zarówno opadów deszczu, jak i deszczu ze śniegiem. Możliwe są także burze. Towarzyszyć im będą wichury, wywołujące szkody.

Jaka pogoda na Wielkanoc? Prognoza długoterminowa

- W przyszłym tygodniu, w naszych szerokościach geograficznych zaczną dominować coraz cieplejsze masy powietrza. Kulminacyjna faza ocieplenia krótkotrwale przypadnie na środę i czwartek - dowiadujemy się z portalu fanipogody.pl. Pod koniec tygodnia pogoda będzie gwałtownie zmieniać się. Jak czytamy "nad przeważającą częścią Europejskiego Obszaru Synoptycznego zalegać ma rozległe pole obniżonego ciśnienia". Przed nami pochmurne i deszczowe dni. Dynamicznym zmianom w pogodzie winne będą wędrówki ośrodków niskiego ciśnienia znad Atlantyku na wschód Europy. Wzrośnie różnica ciśnienia, często przechodzić mają fronty atmosferyczne z opadami. Towarzyszyć im będzie silny wiatr.

Prognoza długoterminowa na Wielkanoc 2022. Na ciepło musimy poczekać

Prognoza długoterminowa wskazuje, że na dłuższe okresy z ciepła poczekamy do drugiej dekady kwietnia, kiedy to temperatura zwłaszcza na południu i zachodzie może przekroczyć 20 stopni. - Z uwagi na bardzo dynamiczną sytuacje baryczną, zajść mogą zmiany w prognozach modeli numerycznych - czytamy na stronie fanipogody.pl. Chłodne okresy mieszać będą się z ciepłymi. Ścieranie się zróżnicowanych mas powietrza doprowadzi do częstych opadów. Zapowiada się zatem, że pogoda w Wielkanoc 2022 będzie dynamiczna. Chwile ciepła mogą mieszać się z uczuciem zimna. W dodatku aurę mogę popsuć deszcz, śnieg i wichury.

Z kolei początek kwietnia w Polsce będzie zimny, jak na ten miesiąc w ujęciu historycznym. Będzie też nadzwyczajnie dużo śniegu, szczególnie na południu, centrum i wschodzie kraju. Kiedy sytuacja ulegnie poprawie? Na większe, acz krótkotrwałe ocieplenie poczekamy do 6-7 kwietnia.

Źródło: fanipogody.pl

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Ewa Krawczyk w rocznicę śmierci męża: Żałuję, że nie mam dziecka z Krzysztofem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany