Wichura powaliła drzewo - akcja strażaków

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Wichura powaliła drzewo - akcja strażaków

Wichury na Warmii i Mazurach. Tysiące ludzi bez prądu, ciężka noc dla strażaków

To była niebezpieczna noc na Warmii i Mazurach. Nad regionem przeszły potężne wichury. Warmińsko-mazurscy strażacy interweniowali blisko 200 razy. Przede wszystkim interwencje dotyczyły powalonych drzew, konarów i uszkodzonych dachów. Jedna osoba trafiła do szpitala, a kilka tysięcy mieszkańców regionu nie ma prądu.

Strażacy na Warmii i Mazurach interweniowali 190 razy w związku z wichurami przechodzącym przez region. Przede wszystkim usuwali powalone drzewa, konary, czy zabezpieczali uszkodzone dachy. W Szestnie k. Mrągowa na samochód kierowany przez kobietę spadło powalone drzewo. Kierująca źle się poczuła i została zabrana na obserwację do szpitala. Warmińsko-mazurscy strażacy odnotowali też ponad 20 interwencji związanych z zabezpieczaniem uszkodzonych fragmentów dachów. W tych trudnych warunkach atmosferycznych doszło także do kilku pożarów. Paliło się poddasze dachu w Kamieńcu w powiecie iławskim oraz w w Kozinie w powiecie giżyckim. W Pieckach koło Mrągowa paliło się poszycie dachu w budynku handlowym. Pożar dachu strażacy gasili też w Burkacie w powiecie działdowskim. Doszło również do 4 pożarów poszycia leśnego.

Połamane drzewa uprzykrzały też życie kierowcom. Po wichurach na Warmii i Mazurach zablokowana była m.in. droga z Tuławek do Gradek, gdzie przewrócone drzewo spadło na linię energetyczną. W kilku miejscowościach porywy wiatru uszkodziły blachę na dachach. Wskutek silnego wiatru kilka tysięcy odbiorców odbiorców nie ma prądu, głównie w centralnej i wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego. Awarie są usuwane na bieżąco.

Prognozy pogody na wtorek, 5 kwietnia, są bardziej optymistyczne dla Warmii i Mazur. Mieszkańcom regionu nie będą już dokuczać wichury, w porywach osiągające nawet 90 km/h. Wiatr ma być znacznie słabszy. Synoptycy nie przewidują niebezpiecznych zjawisk wywołanych wichurami.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prognoza długoterminowa dla Polski. Taka będzie Wielkanoc?! Nie wszyscy będą zachwyceni

Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?
Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Jeśli Zachód nie zatrzyma Rosji, to go nie będzie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany