Silny wiatr w Poznaniu! Zerwana sieć trakcyjna

i

Autor: Spotted MPK Poznań Silny wiatr w Poznaniu! Zerwana sieć trakcyjna

Silny wiatr w Poznaniu! Zerwana sieć trakcyjna

2022-04-04 18:00

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego województwa wielkopolskiego. W regionie może być bardzo niebezpiecznie aż do nocy! Są już niestety pierwsze zniszczenia.

IMGW wydał ostrzeżenie dla Poznania i Wielkopolski już w niedzielę wieczorem. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, który z każdą godziną się nasila. - Prognozuje się wystąpienie dość silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu - czytamy w komunikacie. Ostrzeżenie na terenie województwa wielkopolskiego obowiązuje od godz. 13:00 do godz. 23:00.

Silny wiatr spowodował już pierwsze zniszczenia w Poznaniu. Na Winogradach została zerwana sieć trakcyjna i nie kursują tramwaje linii numer 4 i 10. - Z powodu uszkodzonej przez złamane drzewo sieci trakcyjnej nie odbywa się ruch tramwajowy na ulicy Winogrady. Linie 4 i 10 skierowane zostały do pętli Piątkowska, utrzymany jest ruch tramwajowy między pętlą Wilczak a Lechicką. Uruchomiono autobusy za tramwaj na trasie Pułaskiego - Księcia Mieszka I - Słowiańska - Murawa - Rondo Solidarności. Ruch tramwajowy zostanie przywrócony około godziny 18:00 - przekazało MPK Poznań.

Sonda
Czy obawiasz się silnego wiatru?
Trąba powietrzna zerwała dachy w Librantowej koło Nowego Sącza
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany