Śnieżyce, wichury i mgła

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Śnieżyce i wichury do 100 km/h to nie wszystko IMGW o paskudnym początku tygodnia [Prognoza pogody 4.04.2022]

Śnieżyce i wichury do 100 km/h to nie wszystko! IMGW o paskudnym początku tygodnia [Prognoza pogody 4.04.2022]

2022-04-04 10:32

Prognoza pogody na poniedziałek (4 kwietnia) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje bardzo niebezpieczne warunki, które będą z nami na początku tygodnia. Śnieżyce, deszcze ze śniegiem i bardzo silny wiatr nie dadzą nam spokoju. Sprawdzamy, gdzie 4.04.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na dziś.

Prognoza pogody na poniedziałek (4.04.2022) jest kontynuacją tego, co spotkało nas na samym początku kwietnia. Polacy muszą się liczyć z konkretnymi utrudnieniami komunikacyjnymi, wynikającymi z brzydkiej pogody. Prognoza synoptyczna IMGW na najbliższe godziny nie zostawia złudzeń. Gdzie będzie najgorzej? - W dzień na południu i południowym wschodzie oraz rano na krańcach wschodnich zachmurzenie umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, początkowo w centrum i na wschodzie kraju również śniegu - podają synoptycy IMGW. Dalszy ciąg materiału pod naszym autorskim quizem o pogodzie. 

Czytaj też: Atak zimy w Polsce to nie wszystko! Może zrobić się niebezpiecznie...

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza pogody 4.04.2022. Temperatura i wichury

W poniedziałek w ciągu dnia nie spodziewamy się mrozów, ale na wszelki wypadek przygotujcie ciepłe kurtki. Uwaga - na północy zaatakuje bardzo silny wiatr. Warto na bieżąco śledzić komunikaty meteo i ostrzeżenia IMGW.

- Temperatura maksymalna od 5°C miejscami na wschodzie, nad morzem i w Kotlinie Kłodzkiej do 10°C na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 1°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem wzmagający się do silnego i bardzo silnego, do 55 km/h, w porywach nad morzem do 100 km/h, na Pomorzu do 85 km/h, w pozostałych regionach Polski zachodniej i północnej oraz w centrum do 70 km/h, południowo-zachodni. W górach porywy do 90 km/h, powodujące zamiecie śnieżne - podaje IMGW.

Pogoda na dziś 4.04.2022. Noc z poniedziałku na wtorek 

IMGW podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, okresami również śniegu. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm - 10 cm. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C , w rejonach podgórskich od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem początkowo silny i bardzo silny, do 55 km/h, w porywach nad morzem do 100 km/h, na Pomorzu do 85 km/h, w pozostałych regionach do 70 km/h - 80 km/h, południowo-zachodni. Z upływem nocy wiatr będzie słabł. W górach porywy do 110 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają