Śnieżyce i wichury do 100 km/h to nie wszystko! IMGW o paskudnym początku tygodnia [Prognoza pogody 4.04.2022]

2022-04-04 10:32

Prognoza pogody na poniedziałek (4 kwietnia) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje bardzo niebezpieczne warunki, które będą z nami na początku tygodnia. Śnieżyce, deszcze ze śniegiem i bardzo silny wiatr nie dadzą nam spokoju. Sprawdzamy, gdzie 4.04.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na dziś.

Śnieżyce, wichury i mgła

i

Autor: CC / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay.com Śnieżyce i wichury do 100 km/h to nie wszystko IMGW o paskudnym początku tygodnia [Prognoza pogody 4.04.2022]

Prognoza pogody na poniedziałek (4.04.2022) jest kontynuacją tego, co spotkało nas na samym początku kwietnia. Polacy muszą się liczyć z konkretnymi utrudnieniami komunikacyjnymi, wynikającymi z brzydkiej pogody. Prognoza synoptyczna IMGW na najbliższe godziny nie zostawia złudzeń. Gdzie będzie najgorzej? - W dzień na południu i południowym wschodzie oraz rano na krańcach wschodnich zachmurzenie umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, początkowo w centrum i na wschodzie kraju również śniegu - podają synoptycy IMGW. Dalszy ciąg materiału pod naszym autorskim quizem o pogodzie. 

Czytaj też: Atak zimy w Polsce to nie wszystko! Może zrobić się niebezpiecznie...

Quiz. Pogoda po angielsku
Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza pogody 4.04.2022. Temperatura i wichury

W poniedziałek w ciągu dnia nie spodziewamy się mrozów, ale na wszelki wypadek przygotujcie ciepłe kurtki. Uwaga - na północy zaatakuje bardzo silny wiatr. Warto na bieżąco śledzić komunikaty meteo i ostrzeżenia IMGW.

- Temperatura maksymalna od 5°C miejscami na wschodzie, nad morzem i w Kotlinie Kłodzkiej do 10°C na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 1°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem wzmagający się do silnego i bardzo silnego, do 55 km/h, w porywach nad morzem do 100 km/h, na Pomorzu do 85 km/h, w pozostałych regionach Polski zachodniej i północnej oraz w centrum do 70 km/h, południowo-zachodni. W górach porywy do 90 km/h, powodujące zamiecie śnieżne - podaje IMGW.

Pogoda na dziś 4.04.2022. Noc z poniedziałku na wtorek 

IMGW podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, okresami również śniegu. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm - 10 cm. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C , w rejonach podgórskich od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem początkowo silny i bardzo silny, do 55 km/h, w porywach nad morzem do 100 km/h, na Pomorzu do 85 km/h, w pozostałych regionach do 70 km/h - 80 km/h, południowo-zachodni. Z upływem nocy wiatr będzie słabł. W górach porywy do 110 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki