Atak zimy w Polsce to nie wszystko! Może zrobić się niebezpiecznie...

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. SturmajaegerTobi /zdjęcie ilustracyjne

Atak zimy w Polsce to nie wszystko! Może zrobić się niebezpiecznie...

2022-04-02 19:41

Zimowa aura zaskoczyła Polaków. Kilkucentymetrowe warstwy śniegu oraz drzewa uginające się od białego puchu to teraz widok w wielu miastach. Jednak, jak zapowiadają synoptycy, niemiłych niespodzianek będzie więcej! W najbliższych dniach może zrobić się niebezpiecznie. Jaka jest prognoza pogody od 4 kwietnia?

Pogoda w pierwszych dniach kwietnia dała nam do wiwatu. Ci, którzy uradowani słońcem i pogodną aurą, jaka panowała w ostatnich tygodniach, schowali już ciepłe kurtki na dnie szafy, musieli je ponownie wyjąć. Okazało się, że opady śniegu i znaczne ochłodzenie to niestety nie prima aprilisowy żart, lecz wynik przebiegających nad naszym krajem frontów atmosferycznych, o czym synoptycy informowali co najmniej od kilku dni. Ale, jak się okazuje, to jeszcze nie wszystko. W najbliższych dniach przez Polskę może przejść solidna wichura. "Wyliczenia modeli z przed jeszcze kilku dni mówiły i dłuższej dominacji wyżu i mrozie w kraju. Okazuje się, że pogoda ma co do naszego regionu inne plany. Zamiast wyżu, na Europę Centralną zacznie wpływać niż. Z dużą siłą wedrze się on znad Atlantyku w nasz region. Wraz z nim wichura, która lokalnie będzie silna" - podaje portal fanipogody.pl.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pogoda na Wielkanoc 2022. Czy będzie ciepło na święta wielkanocne? Prognoza pogody na Wielkanoc nie pozostawia złudzeń

Zima na Podkarpaciu

Według prognoz, niebezpiecznie może zrobić się wraz z początkiem tygodnia. W poniedziałek (4 kwietnia), z każdą kolejną godziną wiatr będzie przybierać na sile. Najsilniej wiać może na Pomorzu, gdzie w porywach wiatr może osiągać nawet do 100 km/h. W innych rejonach kraju niebezpiecznie może zrobić się wieczorem i w nocy z poniedziałku na wtorek (4/5 kwietnia), gdzie prognozuje się wystąpienie wiatru przekraczającego prędkość 80-90 km/h. Jak czytamy, wraz z silnym wiatrem, pojawić się mogą intensywne opady deszczu.

Według Fanów Pogody, przyszły tydzień będzie pogodowo dynamiczny. Aby być na bieżąco sprawdzajcie nasze prognozy i pogodowe informacje.

Sonda
Jaka jest twoja ulubiona pora roku?
Nasi Partnerzy polecają