Atak zimy w Polsce to nie wszystko! Może zrobić się niebezpiecznie...

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. SturmajaegerTobi /zdjęcie ilustracyjne

Atak zimy w Polsce to nie wszystko! Może zrobić się niebezpiecznie...

2022-04-02 19:41

Zimowa aura zaskoczyła Polaków. Kilkucentymetrowe warstwy śniegu oraz drzewa uginające się od białego puchu to teraz widok w wielu miastach. Jednak, jak zapowiadają synoptycy, niemiłych niespodzianek będzie więcej! W najbliższych dniach może zrobić się niebezpiecznie. Jaka jest prognoza pogody od 4 kwietnia?

Pogoda w pierwszych dniach kwietnia dała nam do wiwatu. Ci, którzy uradowani słońcem i pogodną aurą, jaka panowała w ostatnich tygodniach, schowali już ciepłe kurtki na dnie szafy, musieli je ponownie wyjąć. Okazało się, że opady śniegu i znaczne ochłodzenie to niestety nie prima aprilisowy żart, lecz wynik przebiegających nad naszym krajem frontów atmosferycznych, o czym synoptycy informowali co najmniej od kilku dni. Ale, jak się okazuje, to jeszcze nie wszystko. W najbliższych dniach przez Polskę może przejść solidna wichura. "Wyliczenia modeli z przed jeszcze kilku dni mówiły i dłuższej dominacji wyżu i mrozie w kraju. Okazuje się, że pogoda ma co do naszego regionu inne plany. Zamiast wyżu, na Europę Centralną zacznie wpływać niż. Z dużą siłą wedrze się on znad Atlantyku w nasz region. Wraz z nim wichura, która lokalnie będzie silna" - podaje portal fanipogody.pl.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pogoda na Wielkanoc 2022. Czy będzie ciepło na święta wielkanocne? Prognoza pogody na Wielkanoc nie pozostawia złudzeń

Zima na Podkarpaciu

Według prognoz, niebezpiecznie może zrobić się wraz z początkiem tygodnia. W poniedziałek (4 kwietnia), z każdą kolejną godziną wiatr będzie przybierać na sile. Najsilniej wiać może na Pomorzu, gdzie w porywach wiatr może osiągać nawet do 100 km/h. W innych rejonach kraju niebezpiecznie może zrobić się wieczorem i w nocy z poniedziałku na wtorek (4/5 kwietnia), gdzie prognozuje się wystąpienie wiatru przekraczającego prędkość 80-90 km/h. Jak czytamy, wraz z silnym wiatrem, pojawić się mogą intensywne opady deszczu.

Według Fanów Pogody, przyszły tydzień będzie pogodowo dynamiczny. Aby być na bieżąco sprawdzajcie nasze prognozy i pogodowe informacje.

Sonda
Jaka jest twoja ulubiona pora roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE