Śnieg, deszcz i słońce. Pogodowy galimatias w Polsce. Ekspertka IMGW mówi, gdzie będzie najgorzej

i

Autor: jch Tyle śniegu spadło w sobotę rano w Białymstoku.

Śnieg, deszcz i słońce. Pogodowy galimatias w Polsce. Ekspertka IMGW mówi, gdzie będzie najgorzej

2022-04-03 7:25

Prognoza pogody na niedzielę, 3 kwietnia. Ekspertka IMGW w rozmowie z PAP przekazała, że w niedzielę strefa opadów śniegu przesunie się nad południową granicę kraju, a na Wybrzeżu spodziewany jest deszcz. Na pozostałym obszarze Polski będzie w miarę pogodnie i bez opadów. Oto najnowsze prognozy IMGW na niedzielę (3.04.22).

Prognoza pogody dla Polski przygotowana przez IMGW to najbardziej wiarygodne źródło wiedzy w temacie zjawisk meteorologicznych. W sobotę na niektórych obszarach Polski spadł gęsty śnieg, co zaskoczyło nie tylko drogowców. Czy zima zostanie z nami na dłużej? Według prognozy pogody przygotowanej przez Małgorzatę Tomczuk z IMGW, w niedzielę strefa opadów śniegu przesunie się na południe kraju, a do Polski będzie jeszcze napływało arktyczne powietrze. Prognoza pogody dla Polski na niedzielę (3 kwietnia): W niedzielę temperatura maksymalna od 0 st. C na południowym wschodzie, około 5 st. C w centrum, do 7 st. C na północnym zachodzie, a w obszarach podgórskich od -3 st. C do 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. Porywy wiatru w Sudetach do 55 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

- Na południu zachmurzenie nadal będzie duże z opadami śniegu, jednak w Karpatach, gdzie spadnie go najwięcej, spodziewany przyrost pokrywy śnieżnej to około 5 cm. Na Wybrzeżu może spaść deszcz i deszcz ze śniegiem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, z dużymi dawkami słońca i bez opadów - powiedziała Małgorzata Tomczuk.

Białystok. Kwietniowy atak zimy. Osiedle zasypane śniegiem

W nocy z niedzielę na poniedziałek na południu kraju prognozowane są słabe opady śniegu. Możliwe będą też przymrozki. Na Wybrzeżu i Pomorzu pojawi się kolejna strefa opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu, która do rana przesunie się znad Pomorza Zachodniego do Warmii i Mazur, obejmując swoim zasięgiem także część Mazowsza i Kujaw. Na Podhalu temperatura może spaść do minus 12 stopni Celsjusza. W kotlinach górskich możliwe są spadki temperatur od minus 8 do minus 5 stopni. W centrum Polski temperatura wyniesie około minus 2-3 stopni. Na Pomorzu Zachodnim i nad morzem termometry wskażą od zera do 2 stopni Celsjusza. Wiatr zacznie się wzmagać i na Wybrzeżu będzie wiał z prędkością do 70 km/h. Czytaj też: Pogoda na Wielkanoc 2022. Czy będzie ciepło na święta wielkanocne? Prognoza pogody na Wielkanoc nie pozostawia złudzeń

Zobacz zdjęcia: Białystok. Kwietniowy atak zimy. Osiedle pod śniegiem

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany