Za oknami rozpęta się piekło. Pogoda znów oszaleje. IMGW zdradza, kiedy będzie najgorzej

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne

Za oknami rozpęta się piekło. Pogoda znów oszaleje. IMGW zdradza, kiedy będzie najgorzej

2022-04-05 13:14

Prognoza pogody dla Polski znów straszy niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi. IMGW prognozuje ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całego kraju. Chodzi o wichury i opady śniegu. Specjaliści Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podali datę kolejnego załamania pogody. Pierwsze tygodnie wiosny nie należą do przyjemnych. Sprawdź najnowszą prognozę pogody.

Prognoza ostrzeżeń IMGW pozwala nam przygotować się na trudne warunki meteorologiczne w naszym kraju. Początek tygodnia w Polsce był bardzo trudny. Cyklon Mirella, wichury, mnóstwo opadów i spore utrudnienia komunikacyjne - taki klimat niespecjalnie przypadł do gustu wszystkim tym, którzy czekali na wiosnę z prawdziwego zdarzenia. Niestety po spojrzeniu na mapę alertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej i przeczytaniu prognozy synoptycznej ekspertów IMGW jesteśmy dalecy od optymizmu. - W środę nadal dużo chmur, przelotne opady deszczu, na północy także deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu. Temperatura od 8°C na północy do 15°C na południowym zachodzie. Wiatr nadal porywisty, ale już słabszy niż na początku tygodnia: przeważnie do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, południowo-zachodni - podaje Instytut. Najgorsze powinno nadejść w czwartek, 7 kwietnia.

Czytaj też: Prognoza długoterminowa dla Polski. Taka będzie Wielkanoc?! Nie wszyscy będą zachwyceni

Ostrzeżenie IMGW 7-8.04.2022. Prognoza pogody dla Polski

Na mapie prognozowanych ostrzeżeń IMGW widzimy, że od czwartku, od godziny 7:30 w całym kraju będą obowiązywać żółte alerty dotyczące silnego wiatru. Dodatkowo, w województwach pomorskim i zachodniopomorskim Instytut będzie ostrzegał przed opadami śniegu. Te prognozy mogą rzecz jasna ulec zmianie, ale warto je wziąć pod uwagę. Na szczęście są też dobre wieści!

- Czwartek jeszcze cieplejszy, temperatura maksymalna od 10°C do 15°C, na Podkarpaciu nawet 17°C. Deszczowo. Wciąż silniejszy wiatr, w porywach do 70 km/h, lokalnie na południowym zachodzie do 80 km/h - podaje IMGW w prognozie synoptycznej na 7 kwietnia. 

Prognoza pogody. Weekend ze śniegiem i wichurami? IMGW nie ma wątpliwości

- Od piątku do niedzieli chłodniejsze dni, nie prognozujemy poprawy pogody. Dużo chmur, okresami pojawi się słońce. Miejscami przelotny deszcz, na północy i w rejonach podgórskich także deszcz ze śniegiem, w górach śnieg. Najwyższa temperatura w przedziale 5°C-10°C, na Podkarpaciu do 12°C. Utrzyma się porywisty wiatr. W piątek porywy do około 70 km/h, w kolejnych dniach wiatr powinien osłabnąć - podają eksperci IMGW w prognozie synoptycznej na końcówkę tygodnia. Konkretnej poprawy pogody spodziewamy się jeszcze przed Wielkanocą. O szczegółach będziemy was informować na bieżąco.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany