Burze z gradem i wiatr nawet 85 km/h, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 5.08.2022]

i

Autor: LoraPalner /Pixabay.com Burze z gradem i wiatr nawet 85 km/h, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 5.08.2022]

Niepokojące prognozy

Burze z gradem i wiatr nawet 85 km/h, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 5.08.2022]

2022-08-04 13:54

Pogoda na piątek (5 sierpnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada się wciąż upalnie, ale z burzami. Lokalnie może wystąpić grad. Do tego deszcz do 20 mm i wichury. Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na piątek, 5 sierpnia 2022.

Jak informuje IMGW, wschodnia oraz częściowo centralna i południowa Europa, są w zasięgu słabego i rozległego wyżu znad Rosji. Pozostały obszar Europy znajduje się pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego oraz związanych z nim frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu wyżu znad Rosji, jedynie nad zachodnie województwa nasuwa się zatoka niżowa. Z południowego zachodu napływa upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Zobacz również: Historyczna anomalia. Naukowcy w szoku! Ziemia obraca się coraz szybciej

Jaka będzie pogoda w piątek, 5 sierpnia 2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w piątek (5.08.2022) we wschodniej połowie kraju prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju meteorolodzy mówią o  zachmurzeniu małym i umiarkowanym, od północnego zachodu wzrastające do dużego, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, także z gradem.

- W czasie burz prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 20 mm – podaje IMGW.

Podczas burz może wystąpić też porywisty wiatr.

- Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie słaby, zmienny. W czasie burz wiatr silniejszy, w porywach do 85 km/h – czytamy na stronie IMGW.

Polecamy: Pogoda długoterminowa na sierpień 2022. Masz zaplanowany urlop? Prognozy mogą pokrzyżować plany

Jaka będzie temperatura 5.08.2022?

W piątek będzie ciepło, miejscami wciąż upalnie. Według ekspertów z IMGW temperatura maksymalna od 22 st. C, 23 st. C nad morzem i 25 st. C na Pomorzu Zachodnim do 32 st. C w centrum i 35 st. C na Dolnym Śląsku.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z piątku na sobotę (5.08.2022/6.08.2022)

 Jak podaje IMGW w nocy z piątku na sobotę (5.08.2022/6.08.2022) na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane i tu bez opadów; na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu i burzami. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 20 mm. Temperatura minimalna na zachodzie, północy i w rejonach podgórskich Karpat od 12°C do 16°C, na pozostałym obszarze od 17°C do 19°C; w dolinach bieszczadzkich lokalnie około 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków południowych, na zachodzie i w centrum północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera! Poseł PO komentuje
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE