Pogoda na sierpień 2022

i

Autor: pixabay.com

Wiemy, kiedy warto jechać nad morze!

Pogoda długoterminowa na sierpień 2022. Masz zaplanowany urlop? Prognozy mogą pokrzyżować plany

2022-08-01 18:30

Pogoda na sierpień 2022 zapowiada się niezwykle burzliwie! Z jednej strony w najbliższym tygodniu czekają nas kolejne upały, z drugiej możemy się spodziewać prawdziwego, pogodowego rollercoastera i nagłych zmian w pogodzie. Prognozy nie pozostawiają złudzeń! Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej doradzają, kiedy najlepiej wziąć urlop. Jaka będzie pogoda w sierpniu? Szczegóły poniżej.

Pogoda długoterminowa na sierpień 2022. Pierwszy tydzień pod znakiem upałów

Prognozy pogody na pierwsze dni sierpnia jednoznacznie wskazują, że czeka nas powrót upałów. Temperatura z każdym dniem będzie rosła. W środę (3 sierpnia) dotrze do zachodnich granic naszego kraju, z kolei w czwartek (4 sierpnia) ogarnie centrum i wschód Polski. Możemy się wówczas spodziewać temperatur powyżej 30 stopni Celsjusza. - Już w środę i czwartek pojawią się trzydziestki. Początkowo, nieśmiało – 31 – 32 st. C, natomiast w czwartek zrobi się upalnie – 35 – 36 stopni - mówił PAP Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Upały w Polsce dadzą się we znaki, ale nie będą trwały długo. Już w weekend (6-7 sierpnia) załamanie pogody. W sobotę możemy się spodziewać deszczu, a w kolejnym tygodniu ochłodzenia do około 25 stopni Celsjusza. Poniżej animacja przedstawiająca najbliższe dni w pogodzie.

Czytaj więcej: Fala upałów jeszcze uderzy w Polskę. Kiedy będzie najcieplej?

Pogoda na sierpień 2022. Jakie prognozy na drugą połowę sierpnia? Upały, burze i deszcze

Co czeka nas w drugiej połowie sierpnia? Jak mówi Walijewski, w drugiej części sierpnia 2022 możemy spodziewać się kolejnej fali upałów, ale będzie się ona mieszała z intensywnymi opadami deszczu i burzami. - W sierpniu będziemy mieli również opady i to raczej burzowe, czyli krótkotrwałe i bardziej intensywne - uważa synoptyk IMGW. Według Walijewskiego na pierwszą część sierpnia warto zaplanować urlop na plaży nad morzem lub na Mazurach, a drugą część sierpnia zdecydowanie w górach.

Czytaj również: Długoterminowa prognoza dla Polski. Nawet 37 stopni! Kiedy wrócą upały?

W opinii synoptyka IMGW warto zastanowić się nad urlopem we wrześniu. Będzie on przedłużeniem lata. Co prawda nie będzie już tak upalnie jak w sierpniu, ale pogoda będzie bardziej przewidywalna - sytuacja burzowa ma się uspokoić.

To warto przeczytać: Długoterminowa prognoza na zimę. Temperatury mogą nas zaskoczyć!

Sonda
Czy planujesz wyjazd w sierpniu?
Trąba powietrzna zniszczyła Schronisko dla Psów "Zwierzaki do wzięcia" w miejscowości Gózd pod Rykami