Długoterminowa prognoza dla Polski. Nawet 37 stopni! Kiedy wrócą upały?

i

Autor: Shutterstock Długotermowa prognoza dla Polski. Pogoda na początek sierpnia.

Nadciąga fala upałów

Długoterminowa prognoza dla Polski. Nawet 37 stopni! Kiedy wrócą upały?

2022-07-31 18:39

Obecnie pogodą nad Polską przypomina bardziej jesień niż środek lata. Ledwie kilkanaście stopni Celsjusza na termometrach, a na dodatek ulewy i wichury, potęgujące uczucie zimna. Taka pogoda w Polsce wkrótce będzie już przeszłością. Tak przynajmniej wynika z długoterminowych prognoz. Nadchodzi radykalna zmiana pogody w Polsce. Wrócę upały z temperaturami nawet do 37 stopni Celsjusza! Szczegóły w dalszej części długoterminowej prognozy.

Długoterminowa prognoza pogody. Fala upałów nadciąga do Polski

Trwający w Polsce weekend to czas zimna, deszczu i silnego wiatru. Przy obecnej pogodzie możemy się czuć jak jesienią. Do naszego kraju niebawem wrócą upały. Na południu Europy już jest gorąco. Jak informuje portal fanipogody.pl, "na południowym zachodzie i południu Europy widzimy już napływ gorących, zwrotnikowych mas powietrza z południa". Fala upałów trwa od dłuższego czasu, a nadchodzące dni nie przyniosą większych zmian w pogodzie. W wielu regionach Hiszpanii, Włoch, czy Grecji temperatury przekraczały 40 stopni Celsjusza. Taka pogoda jest niebezpieczna dla zdrowia, ale i przyrody. Na południu Europy wybuchają pożary. Długoterminowe prognozy pogody wskazują, że w pierwszych dniach sierpnia gorące powietrze zacznie wędrować na północ, m.in. do Polski. Szczegóły prognozy poniżej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pogoda na zimę 2022. Jasnowidz Jackowski zdradza w swojej przepowiedni co nas czeka!

Długoterminowa prognoza pogody. Kiedy upał w Polsce?

Ocieplenie będzie jednak docierać do naszego kraju powoli. W poniedziałek i we wtorek (1-2 sierpnia) w wielu miejscach kraju termometry pokażą około 24-25 stopni Celsjusza. Upalnie zrobi się już w środę (3 sierpnia). Na zachodzie Polski słupki rtęci pokażą ponad 30 stopni Celsjusza. To właśnie tam dotrą gorące, zwrotnikowe masy powietrza. Temperatura maksymalna nawet do 37 stopni Celsjusza. W czwartek (4 sierpnia) gorąco będzie już w całej Polsce. Upały dotrą do centrum i do wschodniej części naszego kraju. Dla wielbicieli słońca i ciepłych dni mamy złe wieści. Fala upałów zniknie równie szybko, jak się pojawi. Już w piątek (5 sierpnia) - jak czytamy na fanipogody.pl - "prognozowane jest wkroczenie z zachodu frontu atmosferycznego, który wyprze gorące masy powietrza na wschód." 5 sierpnia może być dniem niebezpiecznych zjawisk pogodowych w Polsce.

CZYTAJ TEŻ: Betonowe centrum miasta a temperatura powietrza. Ciekawe wyliczenia eksperta IMGW

Sonda
Czy lubisz upały?
Robert Lewandowski w Nowym Jorku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany