Pogoda

i

Autor: Pixabay Długoterminowa pogoda na sierpień 2022. Zdj. ilustracyjne.

Prognoza na sierpień

Pogoda długoterminowa na sierpień 2022. Dynamiczne zmiany! Nie wszyscy będą zadowoleni

2022-07-21 11:12

Jaka będzie pogoda w sierpniu 2022? Pojawia się coraz więcej długoterminowych prognoz, które nie napawają optymizmem. Pogoda w sierpniu 2022 ma się dynamicznie zmieniać. Upały nie odpuszczą. Skwar i duchota mają nam dokuczać nie tylko w ciągu dnia, ale i w nocy. Fal upału ma być więcej niż w lipcu. Synoptycy prognozują też inne niebezpieczna zjawiska! Szczegóły w dalszej części artykułu.

Prognozy IMGW-PIB mówią, że sierpień 2022 będzie miesiącem ciepłym. Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Najcieplej powinno być - i tu bez zaskoczenia - w południowej i zachodniej części Polski. Pogoda długoterminowa na sierpień 2022 sugeruje, że przed nami kolejne fale upałów i to częstsze niż w lipcu. Upalnie ma być nie tylko za dnia, ale i nocami. Duże ryzyko występowania tzw. tropikalnych nocy. Najnowsza prognoza modelu ECMWF wskazuje, że temperatura w sierpniu 2022 powinna być wyższa o średnio 1-2 stopnie Celsjusza w skali miesięcznej. Oznacza to, że przed nami sporo dni z temperaturą 25°C-29°C.

W sierpniu 2022 mają nam dokuczać nie tylko upały, ale także burze. Prognozowana jest wysoka aktywność burzowa. Burze mogą być bardzo niebezpieczne i powodować ogromne szkody, także z powodu szalejących wichur i pożarów, wynikających z upałów. Niewykluczone są podtopienia i powodzie błyskawiczne. Opady w sierpniu 2022 mają być w normie wieloletniej.

Pogoda w sierpniu 2022 zapowiada się na dynamiczną i niebezpieczną. Warto przy tym pamiętać, że to prognoza długoterminowa, która sprawdza się rzadziej niż pogoda krótkoterminowa.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Upały w Polsce. Rodzice non stop popełniają ten błąd. Chcą ochronić dzieci, a narażają je na śmierć w męczarniach!

Źródło: fanipogody.pl

Szalona prognoza dla Polski. 43 stopnie w cieniu?!
Sonda
Czy lubisz upały?
Nasi Partnerzy polecają