wózek dziecięcy

i

Autor: Shutterstock Przykrywanie wózków pieluszkami w upalne dni może doprowadzić do tragedii!

Śmiertelne zagrożenie

Upały w Polsce. Rodzice non stop popełniają ten błąd. Chcą ochronić dzieci, a narażają je na śmierć w męczarniach!

2022-07-20 13:49

Upały znowu dotarły do Polski. Tropikalne ciepło daje się we znaki nie tylko zdrowym, dorosłym osobom, ale przede wszystkim dzieciom i seniorom. To właśnie oni są najbardziej narażeni na groźne skutki upałów: udar cieplny, a nawet śmierć z przegrzania. Nic dziwnego, że rodzice robią wszystko, by chronić swoje pociechy przed skutkami upałów. Niestety, czasami zupełnie bezmyślnie, narażając zdrowie i życie swoich dzieci.

Ten sposób na upały jest śmiertelnie groźny dla dzieci

W drugiej połowie lipca 2022 upały powróciły do Polski z jeszcze większą siłą. Synoptycy przestrzegają, że przed nami najgorętsze, a zarazem najbardziej niebezpiecznie dni. Lokalnie termometry mogą pokazać nawet ponad 40 stopni C w cieniu. Upału w Polsce nie można lekceważyć! - ostrzegają eksperci z IMGW. Skutki wysokich temperatur najboleśniej odczuwają osoby starsze oraz dzieci. I choć wielu rodziców robi wszystko, by ochronić swoje pociechy przed słońcem i upałem, nieświadomie mogą narazić je na utratę zdrowia, a nawet życia! Mowa o błędzie, który bardzo często popełniają rodzice, gdy wychodzą na spacer z wózkiem w upalne dni. To stary sposób, który jest przekazywany często z pokolenia na pokolenia. Dowiedziono jednak, że zamiast chronić dziecko, zamyka je w śmiertelnej, gorącej pułapce.

Zobacz także w naszej galerii: Te sposoby na upał to mit. Otwieranie okien, zimny prysznic, jedzenie lodów - nie rób tego, gdy jest gorąco, bo tylko pogorszysz sprawę!- KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Zakrywanie wózka pieluszką jest śmiertelnie groźne dla dziecka!

O jakim popularnym sposobie na upał mowa? Wystarczy ciepły i słoneczny dzień, by masowo obserwować na ulicach to zjawisko: zakrywanie wózka pieluszką lub kocykiem. Intencje rodziców, którzy tak robią, są dobre: chcą ochronić dziecko przed słońcem i upałem. Nie zdają sobie jednak sprawy z faktu, że w ten sposób prawie całkowicie ograniczają przepływ powietrza z wnętrza wózka. W efekcie temperatura w środku bardzo szybko się podnosi, a dziecko, zamiast otrzymać trochę ochłody, zostaje zamknięte w śmiertelnej, gorącej pułapce! Może to prowadzić do przegrzania organizmu, a w konsekwencji nawet śmierci! Nie wierzycie? Zobaczcie poniżej wideo z eksperymentu, który pokazuje, jak szybko podnosi się temperatura wewnątrz wózka, który został przykryty, by teoretycznie chronić przed słońcem.

Sonda
Czy masz już dość upałów?
Szalona prognoza dla Polski. 43 stopnie w cieniu?!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany