Upały

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Do Polski nadciąga fala upałów. Żar poleje się z nieba! Wiemy, gdzie będzie prawie 40 stopni!

Blisko 40 stopni w Polsce

Do Polski nadciąga fala upałów. Żar poleje się z nieba! Wiemy, gdzie będzie prawie 40 stopni

2022-07-28 13:46

Prognoza pogody dla Polski bywa ostatnimi czasy wyjątkowo zmienna. Jeszcze końcówka lipca przyniesie burze, sporo deszczu i wichury do 70 km/h. Tymczasem początek sierpnia to już kompletnie inna historia. Prognoza długoterminowa wskazuje nadejście fali upałów z temperaturami bliskimi 40 stopni. Gdzie żar będzie nie do wytrzymania? Sprawdzamy prognozy ekspertów od pogody.

Prognoza pogody dla Polski. Najpierw burze z deszczem, później upały!

Na przełomie lipca i sierpnia prognoza pogody dla Polski lubi nas zaskoczyć. Mamy środek lata, a deszczu i burzowych klimatów jest całkiem sporo. Już w najbliższy weekend spodziewamy się wielu opadów, silnego wiatru, a gdzieniegdzie również wyładowań atmosferycznych. 30 lipca centrum niżu znajdzie się nad południowo wschodnią Polską. Na sygnalizowane wyżej upały przyjdzie nam poczekać do połowy przyszłego tygodnia. Sierpień pokaże nam lato z prawdziwego zdarzenia, a termometry pokażą wartości, które nie wszystkim przypadną do gustu.

Czytaj też: Pogoda na zimę 2022. Jasnowidz Jackowski zdradza w swojej przepowiedni co nas czeka!

Prognoza długoterminowa. Fala upałów zaleje Polskę!

Pasjonaci z serwisu twojapogoda.pl podają, że w środku tygodnia pojawi się upał i stopniowo będzie zalewał cały kraj. Wolni od bardzo wysokich temperatur będą jedynie mieszkańcy północno wschodnich regionów i terenów górzystych. Gdzie będzie najgorzej? Wygląda na to, że na południu, zachodzie i południowym wschodzie otrzemy się o niechciane rekordy.

- Zdecydowanie najgoręcej będzie tradycyjnie miejscami na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce, gdzie temperatura sięgnie nawet 38-39 stopni, zbliżając się do rekordu wszech czasów - czytamy na stronie twojapogoda.pl.

Prawie 40 stopni w Polsce. Jak radzić sobie z upałem?

Prognoza długoterminowa sugeruje tropikalne upały w Polsce, więc warto dbać o regularne nawadnianie. Apelujemy o zwrócenie uwagi na odzież. Przy ekstremalnie wysokich temperaturach zalecane jest noszenie jasnych ubrań. Zbyt długie przebywanie na słońcu grozi bardzo poważnymi chorobami, w tym udarem. Polecamy nasz materiał, w którym rozmawiamy z ekspertem IMGW na temat czerwonych alarmów związanych z suszą i upałami.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Fala upałów zalewa betonową Warszawę. Ludzie chcą więcej zieleni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany