Najpierw ostre upały, a potem totalne załamanie z gwałtownymi burzami! Pogoda długoterminowa nie zostawia złudzeń

i

Autor: Shutterstock, Art Service/Super Express Najpierw ostre upały, a potem totalne załamanie z gwałtownymi burzami! Pogoda długoterminowa nie zostawia złudzeń

Upały kontra gwałtowne burze

Najpierw ostre upały, a potem totalne załamanie z gwałtownymi burzami! Pogoda długoterminowa nie zostawia złudzeń

2022-07-25 9:20

Pogoda długoterminowa dla Polski zwiastuje zwariowany tydzień pod względem warunków atmosferycznych. Afrykańskie upały zostaną wyparte przez gwałtowne burze, którym towarzyszyć będą ulewne deszcze, grad i silny wiatr. - Wygląda na to, że na przełomie lipca i sierpnia 2022 Polska najczęściej ma być w polu obniżonego ciśnienia - podaje autor serwisu fanipogody.pl.

Prognoza pogody dla Polski 25-26.07. Upały, a potem burze 

Potwierdzają się doniesienia IMGW z weekendu. Prognoza na poniedziałek (25.07.2022 r.) zakłada powrót konkretnych upałów. - Temperatura maksymalna od 24°C, 26°C na północnym wschodzie, miejscami nad morzem oraz na Podhalu, około 30°C w centrum i na południu do 32°C, 34°C na zachodzie - czytamy w serwisie Instytutu. Pasjonaci z serwisu twojapogoda.pl dodają, że przy granicy z Niemcami może być nawet do 36 stopni w cieniu. Na przeważającym obszarze kraju bez opadów deszczu, ale taki stan rzeczy nie utrzyma się zbyt długo. Już we wtorek przydadzą się parasole, a do tego dojdą niebezpieczne zjawiska meteo, w tym m.in. burze z gradem.

Czytaj też: Burza zabiła dwie osoby. Ponad 2100 interwencji straży. Przerażający bilans

- We wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu; głównie w centrum, na wschodzie i południu kraju także burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce do 30 mm - prognozują synoptycy IMGW. - Porywy wiatru do 75 km/h - dodają.

Prognoza długoterminowa dla Polski. Załamanie pogody przyjdzie w weekend? Jaka będzie pogoda na koniec lipca i początek sierpnia 2022?

W środę i w czwartek (27-28.07.2022 r.) pogoda wyraźnie się poprawi, choć nie zabraknie przelotnych opadów deszczu. W czwartek parasole powinni mieć w pogotowiu mieszkańcy północnych rejonów naszego kraju. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, tam możliwe 30 stopni Celsjusza. Poza tym gorąco, ale bez afrykańskich upałów. Jeszcze w piątek przeważać będzie przyjemna pogoda, na południu i zachodzie możliwe przelotne deszcze. Najgorzej wygląda prognoza IMGW na początek weekendu.

- Sobota zapowiada się bardziej opadowa. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, za wyjątkiem Pomorza wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami burze oraz grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 25°C do 30°C, jedynie nad morzem, na Podhalu oraz na Mazowszu i Lubelszczyźnie około 23°C. Wiatr będzie słaby, miejscami umiarkowany, na północy kraju z kierunków wschodnich, na południu z kierunków zachodnich, w czasie burz w porywach do 70 km/h - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW.

Końcówka tygodnia to powrót upałów, ale nie będą to wartości, które przyprawiają o zawroty głowy. Temperatury maksymalne na poziomie ok. 31-32 stopni. Najchłodniej na Podlasiu - tam termometry wskażą maksymalnie 24 stopni Celsjusza. Pamiętajmy, że prognozy lubią się zmienić. Warto codziennie sprawdzać bieżące doniesienia meteo i dostosować się do panujących warunków.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Fala upałów zalewa betonową Warszawę. Ludzie chcą więcej zieleni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany