Spore zmiany w pogodzie. Ekspert IMGW mówi o krótkim oddechu

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Spore zmiany w pogodzie. Ekspert IMGW mówi o krótkim oddechu

Poważna zmiana w pogodzie

Dynamiczne zmiany w pogodzie. Wahania temperatur i burze to nie wszystko. Ekspert IMGW zdradza szczegóły

2022-07-24 7:28

Prognoza pogody na niedzielę dla Polski zwiastuje spore zmiany. Będzie można odetchnąć po fali upałów i burzach. Jak zaznaczył w rozmowie z PAP synoptyk IMGW-PIB Michał Folwarski, będzie to krótka przerwa, bo już w poniedziałek na zachód Polski wrócą temperatury dochodzące do 34 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody IMGW na niedzielę 24.07.2022

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego (IMGW) w niedzielę (24.07.2022 r.) Polska będzie znajdowała się w strefie frontu atmosferycznego, związanym z niżem z północno-wschodniej Europy. Od zachodu zacznie się rozbudowywać się klin wyżowy znad zachodniej Europy, który do końca dnia obejmie niemal całą Polskę. - Po upałach ostatnich dni w niedzielę będziemy mieli niewielkie ochłodzenie. Na wschodzie i północnym wschodzie Polski możliwe będą zanikające, przelotne opady deszczu i słabe burze - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Michał Folwarski z IMGW.

- Tam też może jeszcze wiać porywisty wiatr. Na pozostałym obszarze pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 21-23 stopni na północy do 28 stopni na południu kraju - dodał synoptyk IMGW w rozmowie z PAP.

Prognoza pogody dla Polski. Kolejna fala upałów na horyzoncie?

W nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25.07.2022 r.) bardzo spokojnie, pogodnie i bez opadów w całym kraju. Tylko na północy mogą się pojawić nad ranem krótkotrwałe mgły. Temperatura minimalna wyniesie od 12 do 15 stopni. Jak przewidują prognozy IMGW-PIB, w poniedziałek na zachodzie Polski termometry mogą pokazać do 34 stopni Celsjusza, a na południu w okolicach 29-30 stopni. Najchłodniej ma być na północnym wschodzie - od 23 do 25 stopni.

Wygląda na to, że przyszły tydzień przyniesie sporo upalnych dni. Temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza zostaną z nami przynajmniej do przyszłego weekendu. Prognozy będziemy codziennie analizować w serwisie pogoda.se.pl.

Sonda
Czy boicie się odgłosów burzy?
Nad Polskę nadciąga fala upałów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany