Burze w Polsce 23.07.2022. Gdzie jest burza? Sprawdź radar burz online

i

Autor: pixabay.com

Nadchodzi pogodowy armagedon!

Gdzie jest burza? Wydano alerty IMGW i RCB! Przerażające prognozy pogody [RADAR BURZ 23.07.2022]

2022-07-23 10:21

Pogoda w sobotę (23.07.2022) będzie się zmieniała bardzo dynamicznie. Rano w całej Polsce upały, a w godzinach popołudniowych mają wystąpić burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia I i II stopnia. Wielu obywateli dostaje alert RCB na swoje telefony. Sprawdź, gdzie jest burza w sobotę, 23 lipca. Mamy dla Was radar burz online, gdzie będziecie mogli sprawdzić, kiedy wyładowania atmosferyczne pojawią się w Waszej okolicy.

Pogoda na sobotę, 23 lipca. Rano upał. Popołudnie burzowe

Prognoza pogody na sobotę, 23 lipca przewiduje z samego rana i do południa wysokie temperatury na znacznym obszarze Polski. Termometry mogą wskazywać od około 20 stopni Celsjusza w Szczecinie, po 30 stopni w pasie od Dolnego Śląska, przez całą południową i centralną Polskę. Nieco chłodniej będzie na północy kraju, gdzie możemy się spodziewać temperatur w okolicach dwudziestu kilku stopni. Jednak w godzinach popołudniowych sytuacja diametralnie się zmieni. Możemy się spodziewać silnych burz, przede wszystkim w południowej i centralnej części kraju.

Prognoza pogody na weekend. Zobacz szczegóły

Burze w sobotę. IMGW wydało ostrzeżenia. Jest alert RCB [23.07.2022]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami. I tak żółte alerty obowiązują w części woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad - podaje IMGW.

Czytaj koniecznie: Afrykańskie upały powrócą do Polski. Będzie jeszcze gorzej! Złowieszcza prognoza

Pomarańczowy alert wydano dla południowej części woj. mazowieckiego, wschodniej części woj. łódzkiego. woj. śląskiego, woj. małopolskiego oraz zachodnich powiatów woj. podkarpackiego. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, miejscami do 100 km/h. Burze będą generować grad, miejscami duży - czytamy w prognozie IMGW.

Gdzie jest burza? Radar burz online [23.07.2022]

Wiemy już, że sobotnie w całej Polsce będzie burzowe. Na szczęście dzięki współczesnym narzędziom pogodowym możemy się na tę ewentualność przygotować. Wielu Polaków zadaje sobie bowiem pytanie o to, gdzie jest burza. Odpowiedź można uzyskać, oglądając na bieżąco mapy pogodowe. Radar burz online znajduje się m.in. w aplikacji Windy.com.

Inną aplikacją, która pozwala sprawdzić pogodę, jest Rain Viewer.

Warto również obserwować profile społecznościowe, takie jak Polscy Łowcy Burz, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje dotyczące niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Wiele województw ma własne profile z "łowcami burz" w nazwie. Koniecznie sprawdzajcie, co wrzucają.

Burze w Polsce 23.07.2022. Jak zachować się w trakcie burzy?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało poradnik, jak zachować się w trakcie burzy. Dotyczy to zarówno sytuacji, kiedy jesteśmy w domu, jak i na zewnątrz. Poniżej przedstawiamy grafikę, gdzie w skrócie opisane są zasady zachowania się podczas burz.

Burza - poradnik RCB

i

Autor: RCB Burza - poradnik RCB
Sonda
Boisz się burzy?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany