Afrykańskie upały powrócą do Polski. Będzie jeszcze gorzej! Złowieszcza prognoza

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Afrykańskie upały powrócą do Polski. Będzie jeszcze gorzej! Złowieszcza prognoza

Piekielne upały w Polsce. Padnie rekord?

Afrykańskie upały powrócą do Polski. Będzie jeszcze gorzej! Złowieszcza prognoza

2022-07-22 9:39

Prognoza pogody dla Polski zakłada chwilowe wytchnienie od tropikalnych upałów, ale meteorolodzy i pasjonaci przestrzegają - niebawem bezlitosne temperatury powrócą i może być jeszcze gorzej, niż w bieżącym tygodniu. Początek sierpnia przyniesie wartości, od których włos jeży się na głowie. Kiedy będzie najgorzej? Sprawdzamy najnowszą prognozę dla naszego kraju i nie mamy zbyt dobrych wieści.

Upały, burze i wichury do 85 km/h. Potem ochłodzenie [Prognoza pogody]

Prognoza pogody IMGW na piątek (22.07.2022 r.) zakłada, że miejscami, szczególnie na północy, południu i w centrum możliwy jest przelotny deszcz i burze z opadami do 20 mm, a na południu do 35 mm, porywami wiatru do 80 km/h i z gradem. Temperatura maksymalna najniższa będzie nad morzem - około 21°C, a najwyższa na południowym wschodzie, do 33°C. W sobotę z kolei, po południu burze mogą być gwałtowne, z silnymi porywami wiatru około 85 km/h, z gradem i opadami deszczu 10-20 mm, na południu do 35 mm.

- Temperatura maksymalna na północnym zachodzie spadnie poniżej 30°C i wyniesie od 20°C nad morzem do 28°C w Wielkopolsce, a na pozostałym obszarze nadal będzie wysoka od 30°C do 33°C - czytamy w prognozie IMGW na 23 lipca. Zdecydowanie spokojniejsza będzie niedziela, kiedy temperatura maksymalna wyniesie 26 stopni Celsjusza. Nie powinniśmy się również obawiać burz. 

Czytaj też: Pogoda długoterminowa na sierpień 2022. Dynamiczne zmiany!

Prognoza pogody. Upały nawet do 40 stopni?! [Pogoda długoterminowa]

Potężne upały powrócą już we wtorek (25.07.2022 r.), kiedy to na południowym wschodzie odczujemy nawet do 35-36 stopni w cieniu. Jeszcze gorzej ma być na początku sierpnia, choć trzeba pamiętać, że w przypadku prognoz długoterminowych należy brać poprawkę na ewentualne zmiany. 

Czytaj też: Pożary w Europie. Przez falę upałów Europa płonie! Padają rekordy temperatur

- Apogeum kolejnej potężnej fali upałów przypadnie między 1 a 3 sierpnia. Termometry pokażą przeważnie od 33 do 35 stopni, jednak miejscami na zachodzie znów mogą się zbliżać do niemal 40 stopni - podają autorzy serwisu twojapogoda.pl.

Przełom lipca i sierpnia przyniesie kolejne ostrzeżenia IMGW przed upałami. Jak wspomniał w rozmowie z naszym serwisem ekspert Instytutu, nie wolno lekceważyć takich komunikatów. Zalecamy regularne śledzenie prognozy i zachowanie szczególnej ostrożności. Przy tak wysokich temperaturach powinniśmy pamiętać o regularnym piciu wody, zakrywaniu głowy czapką i jasnej odzieży. Codzienne analizy synoptyków IMGW przekazujemy wam na portalu pogoda.se.pl.

-40 STOPNI w styczniu?! Pogoda może nas MOCNO ZASKOCZYĆ

Pytanie 1 z 10
Najniższa temperatura w historii pomiarów to:
Upał w Bydgoszczy. W mieście można się ochłodzić
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany