Szalona prognoza pogody na weekend. Burze i wichury do 85 km/h to nie wszystko. Lepiej zmienić plany!

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Szalona prognoza pogody na weekend. Burze i wichury do 85 km/h to nie wszystko. Lepiej zmienić plany!

Szalony weekend w Polsce. Pogoda wariuje

Szalona prognoza pogody na weekend. Burze i wichury do 85 km/h to nie wszystko. Lepiej zmienić plany!

2022-07-22 11:33

Prognoza pogody na weekend (22-24.07.2022 r.) dla Polski nie przynosi zbyt wielu dobrych wieści. Wichury do 85 km/h, burze, sporo opadów deszczu i upalne temperatury - to wszystko w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin. Prognoza IMGW nie zostawia złudzeń. Jeśli macie konkretne plany, musicie wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne. Sprawdźcie, gdzie w dniach 22-24 lipca będzie najgorzej.

Prognoza pogody IMGW na weekend 22-24.07.2022 r.

Już prognoza pogody IMGW na piątek (22 lipca) nie wygląda dobrze. Niebezpieczne zjawiska meteo ponownie dadzą o sobie znać. - Miejscami, szczególnie na północy, południu i w centrum możliwy jest przelotny deszcz i burze z opadami do 20 mm, a na południu do 35 mm, porywami wiatru do 80 km/h i z gradem. Temperatura maksymalna najniższa będzie nad morzem, około 21 stopni Celsjusza, a najwyższa na południowym wschodzie, do 33°C - czytamy na stronie Instytutu. Jest to ponury zwiastun tego, co czeka nas dzień później. Taka pogoda może zweryfikować wiele weekendowych planów.

To warto wiedzieć: Pogoda długoterminowa na sierpień 2022. Dynamiczne zmiany!

Prognoza pogody IMGW na sobotę 23.07.2022 r.

Sobota będzie prawdopodobnie najtrudniejszym pogodowo dniem bieżącego tygodnia. - Od zachodu kraju będzie przemieszczać się aktywy front chłodny. Na wschodzie będzie jeszcze słonecznie, a na pozostałym obszarze będzie więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem - sygnalizują eksperci IMGW. Należy zachować szczególną ostrożność, nie parkować samochodów pod drzewami i być przygotowanym na przerwy w dostawach prądu. Gdzie i kiedy ma być najgorzej?

- Po południu burze mogą być gwałtowne, z silnymi porywami wiatru około 85 km/h, z gradem i opadami deszczu 10-20 mm, na południu do 35 mm. Temperatura maksymalna na północnym zachodzie spadnie poniżej 30°C i wyniesie od 20°C nad morzem do 28°C w Wielkopolsce, a na pozostałym obszarze nadal będzie wysoka od 30°C do 33°C - prognozują synoptycy Instytutu na stronie imgw.pl.

Prognoza pogody IMGW na niedzielę 24.07.2022 r.

Optymizm w kwestii najbliższego weekendu? Jeśli ma dotyczyć najbliższych godzin, to z pewnością mowa tylko i wyłącznie o niedzieli. - Będzie chłodniejsza, ale ze spokojniejszą pogodą. Temperatura maksymalna wyniesie od 22°C do 26°C, a na północy tylko około 20°C. Na zachodzie będzie pogodnie, a na pozostałym obszarze będzie więcej chmur i możliwe są słabe przelotne opady deszczu - czytamy na stronie imgw.pl.

Wiatr również się uspokoi. Na powrót upałów przyjdzie nam poczekać do poniedziałku. Wówczas na zachodzie nawet 32 stopnie Celsjusza. O szczegółach będziemy informować niebawem w serwisie pogoda.se.pl. Tymczasem na rozluźnienie proponujemy wam quiz o tematyce meteo. Zamieszczamy go pod artykułem i zachęcamy do rozwiązywania.

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają