Prognoza pogody: niedziela, 24 lipca. Duża zmiana w całej Polsce. Pogoda na weekend

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/MariyaTodorova Prognoza pogody: niedziela, 24 lipca. Duża zmiana w całej Polsce. Pogoda na weekend

Co nas czeka?

Prognoza pogody: niedziela, 24 lipca. Duża zmiana w całej Polsce. Pogoda na weekend

2022-07-23 15:26

Duża zmiana w pogodzie w niedzielę 24 lipca 2022 roku. Po kilku upalnych dniach z nieznośnymi temperaturami i prażącym słońcem – niedziela będzie bardzo ciepła, ale już bardziej znośna. Co więcej: to będzie spokojny dzień, bez gwałtownych burz. Nic nie zakłóci wakacyjnego odpoczynku Polaków? Lokalnie mogą pojawić się „przeszkody”. Zobacz prognozę pogody na niedzielę, 24.07.2022 r.

Duża zmiana w pogodzie! Co nas czeka w niedzielę, 24.07?

Tropikalne, nieznośnie gorące noce, upał i żar lejący się z nieba przez całe dnie. Taka pogoda niemal w całej Polsce, dawała się ostatnio mocno we znaki wszystkim Polakom – nawet tym, którzy kochają słońce. Niedziela przyniesie w końcu długo oczekiwane wytchnienie. Będzie bardzo ciepło i słonecznie, choć na niebie pojawią się też chmury. Będzie spokojnie i ciepło – w sam raz na letni odpoczynek. Nie daj się zaskoczyć pogodzie i sprawdź prognozę na niedzielę, 24 lipca.

Pogoda na niedzielę, 24.07.2022

  • mało chmur, dużo słońca
  • deszcz możliwy na północy i wschodzie Polski
  • na północnym wschodzie i wschodnim wybrzeżu możliwe burze!
  • na północy najchłodniej – maks. 23 stopnie
  • najgoręcej na południu Polski – do 28 st. Celsjusza
Fala upałów zalewa betonową Warszawę. Ludzie chcą więcej zieleni

IMGW: Do Polski napłynie polarne powietrze! Prognoza pogody

Europa południowa, środkowa oraz częściowo zachodnia znajdą się w obszarze podwyższonego ciśnienia – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę w niedzielę, 24 lipca, kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajdzie się pod wpływem wyżu, którego centrum przemieści się znad Niemiec nad południowo-zachodnią Polskę, tylko na północnym wschodzie kraju będzie oddziaływać płytka zatoka niżowa. Będzie napływać polarna morska masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.

Prognoza pogody na niedzielę 24.07.2022

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy oraz wschodzie okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu; na północnym wschodzie i wschodnim wybrzeżu możliwa burza. Prognozowana wysokość opadów podczas burz około 10 mm.

Temperatura maksymalna od 21 st. C, 23 st. C na północy, 25 st. C, 27 st. C w centrum, do 28 st. C na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie kraju okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają