Powrót ostrych upałów i jeszcze to! Szalona pogoda na początku tygodnia [Prognoza IMGW na 25.07.2022]

i

Autor: Pixabay Powrót ostrych upałów i jeszcze to! Szalona pogoda na początku tygodnia [Prognoza IMGW na 25.07.2022]

Wracają upały!

Powrót ostrych upałów i jeszcze to! Szalona pogoda na początku tygodnia [Prognoza IMGW na 25.07.2022]

2022-07-25 6:18

Pogoda na dzisiaj (poniedziałek, 25 lipca) dla Polski, jaką przygotowali eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada powrót upałów. Termometry wskażą nawet 34 stopnie Celsjusza! Co więcej, gdzieniegdzie może przelotnie popadać deszcz. Początek tygodnia nie zapowiada się na spokojny. Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na poniedziałek, 25.07.2022 r.

Potwierdzają się wcześniejsze informacje IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej). Synoptyk Michał Folwarski sugerował, że przerwa od upałów będzie krótka i rzeczywiście, początek tygodnia przyniesie powrót bardzo wysokich temperatur na terenie naszego kraju. Śmiało możemy mówić o afrykańskich upałach, za którymi tęsknili tylko nieliczni. Prognoza pogody na poniedziałek (25.07.2022 r.) zakłada również inne, niezbyt przyjemne niespodzianki.

Czytaj też: Rekord temperatury padł za zachodnią granicą Polski! Miał ponad 100 lat

Jaka będzie pogoda dziś (poniedziałek, 25 lipca 2022)? Prognoza pogody IMGW

Prognoza synoptyczna IMGW na 25.07.2022 r. nie przynosi zbyt wielu dobrych wieści. - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem na północnym zachodzie kraju wzrastające do dużego i wówczas mogą tam wystąpić przelotne opady deszczu - przekazują synoptycy Instytutu. Jeżeli wybraliście wypoczynek w okolicach województwa zachodniopomorskiego, to nie zapomnijcie o parasolach. Jeśli chodzi o pozytywne sygnały, to najpewniej na początku tygodnia nie będziemy narażeni na zagrożenia związane z burzami.

Warto wiedzieć: Burza zabiła dwie osoby. Ponad 2100 interwencji straży. Przerażający bilans

Jaka będzie temperatura 25.07.2022?

- W poniedziałek zrobi się znowu gorąco. Dla południowo wschodniej części kraju zostały wydane ostrzeżenia 1 stopnia o upałach - podają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Rzeczywiście, ostrzeżenia zostały opublikowane dla części województw małopolskiego i podkarpackiego. Gdzie będzie najgorzej?

- Temperatura maksymalna od 24°C, 26°C na północnym wschodzie, miejscami nad morzem oraz na Podhalu, około 30°C w centrum i na południu do 32°C, 34°C na zachodzie. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na Pomorzu po południu w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych - podają synoptycy IMGW.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z poniedziałku na wtorek (24/25.07.2022)

Prognoza pogody IMGW zakłada, że w nocy z poniedziałku na wtorek na wschodzie kraju zachmurzenie odnotujemy małe i umiarkowane. W centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, po północy wzrastające do dużego, rano możliwe przelotne opady deszczu. Na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, miejscami wystąpią także burze. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm na zachodzie kraju, na Dolnym Śląsku do 15 mm, lokalnie w Sudetach do 20 mm.

- Temperatura minimalna od 14°C, 16°C na wschodzie do 17°C, 19°C na pozostałym obszarze; w dolinach karpackich lokalnie spadek do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie miejscami porywisty, z kierunków południowych, na zachodzie kraju skręcający na kierunki zachodnie, w czasie burz w porywach do 65 km/h - podają eksperci Instytutu.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.