Rekord temperatury padł za zachodnią granicą Polski! Miał ponad 100 lat i właśnie został pobity

i

Autor: Shutterstock Rekord temperatury padł za zachodnią granicą Polski! Miał ponad 100 lat i właśnie został pobity

Rekordowe temperatury!

Rekord temperatury padł za zachodnią granicą Polski! Miał ponad 100 lat i właśnie został pobity

Prze Europę ponownie przetacza się fala upałów. Termometry pokazują rekordowe temperatury w Polsce, a u naszych sąsiadów wcale nie jest lepiej. Historyczny rekord upałów w Niemczech został pobity. Z potężną falą upałów zmagają się także Brytyjczycy.

Żar leje się z nieba, a słupki rtęci w termometrach w Polsce pokazują temperatury zbliżone do 40 stopni Celsjusza. W czwartek, 21 lipca rekordowe temperatury odnotowano w Wielkiej Brytanii. Teraz, jak donosi portal fanipogody.pl, przyszedł czas na naszych sąsiadów zza zachodniej granicy. W Niemczech padł historyczny rekord ciepła i pobił ten sprzed 100 lat!

Czytaj również: Noc Perseidów 2022. Piękne i niezwykłe zjawisko na niebie. Kiedy i jak obserwować noc spadających gwiazd?

Niemiecki Instytut Meteorologii DWD poinformował, że w środę, 20 lipca w Hamburgu wartość temperatury wyniosła 39,7 stopni Celsjusza. Oznacza to nowy rekord temperatury w tym właśnie mieście. Poprzednia, najwyższa temperatura w Hamburgu została odnotowana w Hamburgu w 1923 roku, i wyniosła wówczas 38, 8 stopni Celsjusza.

43 stopnie w cieniu?! Szalona prognoza pogody dla Polski. Takiego piekła jeszcze nie było

To nie była jednak najwyższa odnotowana w Niemczech temperatura. Również w środę, 20 lipca najwyższą temperaturę w Niemczech, czyli 40, 3 stopni Celsjusza, odnotowano w Bad Mergentheim – Neunkirchen. Jednak prawdziwy rekord temperatur u naszych sąsiadów padł w 2019 roku, a słupki rtęci pokazały wówczas 41 stopni Celsjusza.

Czytaj również: Afrykańskie upały powrócą do Polski. Będzie jeszcze gorzej! Złowieszcza prognoza

Nie tylko Polska zmaga się ze straszliwą falą upałów. Z upałami muszą się mierzyć Włosi, Węgrzy, Hiszpanie. Fala upałów dotarła nawet na Bałkany i tam w czwartek termometry pokazywały nawet 38 stopni Celsjusza.

Express Biedrzyckiej: Krzysztof Śmiszek nie gryzł się w język: Rząd sprzedaje ściemę
Sonda
Czy lubisz upały?
Nasi Partnerzy polecają