Upały

i

Autor: Shutterstock Upały

Upał

43 stopnie w cieniu?! Szalona prognoza pogody dla Polski. Takiego piekła jeszcze nie było

Odpoczęliście od upałów? Szykujcie się na kolejne. Niewykluczone, że w Polsce padnie historyczny rekord temperatur. Termometry mogą wskazywać nawet 43 stopnie w cieniu! Wszystko przez gorące powietrze, które napływa nad Polskę z Afryki. Jesteście gotowi na falę rekordowych upałów?

Rekordowe temperatury w Polsce. W cieniu nawet 43 stopnie?

Jeśli odpoczęliście od upałów, to musicie przygotować się na kolejne. I to w dodatku rekordowe upały. To mogą być historyczne  temperatury, a wszystko za sprawą napływającego nad Polskę powietrza prosto z Afryki. Synoptycy przewidują nawet 43 stopnie Celsjusza w cieniu! Jak informuje serwis twojapogoda.pl, Globalny System Prognostyczny (GFS) wskazuje na niewiarygodnie wysokie temperatury dla Polski.

Nadchodzi straszliwy upał! Rekord temperatury padnie na Śląsku? Prognozy porażają

Jak informuje serwis twojapogoda.pl, nigdy wcześniej w całej ponad 20-letniej historii tego modelu nie zdarzyło się, żeby przewidywał temperaturę, która przekroczyłaby 40 stopni Celsjusza w naszym kraju. Komputerowe przewidywanie pogody uwzględnia wiele czynników, które muszą zostać spełnione, by padł rekord ciepła w Polsce. Czy jednak rekord rzeczywiście padnie? Niekoniecznie.

Upał w stolicy. Tu możesz się ochłodzić

Europejskie Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody (ECMWF) przewiduje temperatury o kilka stopni niższe. Te przewidywania oscylują między 38 a 40 stopni Celsjusza lokalnie, a na większym obszarze maksymalnie do 35 stopni ciepła.

Czytaj również: Gdzie na grzyby? Kurki są już w lasach! Lipiec to też sezon na kanie, maślaki i podgrzybki. Gdzie są grzyby? [MAPA GRZYBÓW ONLINE 11 lipca 2022]

Czy panie rekord ciepła?

Ostatnia najwyższa fala afrykańskich upałów 29 lipca 1921 roku wskazała w Prószkowie pod Opolem 40,2 stopnie ciepła. Co ciekawe, 30 lipca w 1994 roku w Słubicach, przy granicy z Niemcami, odnotowano 39,5 stopnia. Czy teraz tern rekord zostanie pobity?

Sonda
Czy chciałbyś pracować krócej w trakcie upału?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany